mickey tshirt outfit

Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAMblack mickey tshirt leather skirt summer outfit

camo military jacket black mickey tshirt

black tee leather mini skirt espadrilles outfit

zara black mickey mouse tshirt

camo jacket leather skirt tshirt summer outfit

Hey ladies! Remember when I told you that Samsung picked me to be their fashion ambassador and so together with Samsung I am going to help fulfil one girls dream of becoming a model? Well today is finally the day and I'm so excited and happy! I selected my top 6 girls from the contestants and today we had a full day of filming, where they had to do all different sorts of tasks from runway to posing etc. At the end of the day we picked out one girl who impressed us the most and so during the next 4 months I will mentor her and give her all different sort of tasks that will form her into a model and make her dream come true :)
Now I just got home from the shoot and wanted to say hi to you too and show you my outfit from Saturday. I'm such a big fan of cartoon caracters lately, got Thor the coolest Donald Duck t-shirt with a vintage vibe and just had to get myself this Mickey Mouse on as soon as I saw it to be matching with my little guy ;) Anyway, kisses & talk later!

Tsauki neiud! Mäletate, kui ma rääkisin teile, et Samsung valis mind oma moesaadikuks, et teha ühe neiu modelliunistused teoks? Täna ongi see päev käes kui hakkas pihta filmimine ja esimeste ülesannete jagamised ja ma olen nii põnevil kogu selle projekti üle :) Ma valisin välja 6 finalisti, kelle ülesanne oli täna nii poseerida fotodel kui ka kõndida moelaval jne. Päeva lõpuks hindasime kõiki neidusid ning  valisime koos žüriiga välja ühe võitja, kes paistis teistest enim silma ning keda ma hakkan järgmise 4 kuu jooksul juhendama ja aitama tal oma unistusi teoks teha ning modelliks saada :)
Jõudsin just pikalt võttepäevalt koju ning tahtsin ka teile tere öelda ja oma laupäevast outfitti näidata. Ma olen viimasel ajal miskipärast täielikuks koomiksite ja multikakangelaste fänniks muutunud. Ostsin Thorile just super ägeda Donald Duckiga t-särgi, mis on selline vintage stiilis ja kui nägin, et ka naistel on müügil see Mikiga pluus, siis pidin loomulikult endale ka selle võtma, et ma oma väikse kutiga ikka mõnusalt matchiks :P Igal juhul, mõnusat päeva jätku teile ja räägime hiljem!

jacket: NEW LOOK
t-shirt: ZARA (similar)
leather skirt: H&M TREND (similar)
espadrilles: KURT GEIGER
sunglasses: PRADA
watch: MICHAEL KORS