how to pack for a weekend getaway

Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAMrimowa salsa air carry on suitcase

packing list for summer trip

packing summer outfits to carry on

summer travel make up

rimowa suitcase prada sunglasses zara flat mule loafers

I love travelling, especially going on weekend getaways. But packing a week's worth of outfits into a little carry-on can be a bit of a husstle to say the least ;) Over time, I've developed a certain ruitine for myself on what to take with me, what to leave at home and how to pack to make sure everything goes quickly and smoothly. And so today I wanted to share with you my favorite advice for packing for a weekend getaway:


1. Do Your Homework

Before heading to a weekend getaway, make sure to check the weather beforehand to know exactly what to pack with you. It also helps if you have some sort of an idea of the places you plan on visiting to pick the right type of clothing and accessories for every occasion.

2. Make A List

I like to write down enerything I need from charger to shampoo to sunglasses to what not! This way I know I don't leave anything behind and the packing process goes a lot faster, too :)

3. Plan Your Outfits

It always helps me to pack if I've planned my outfits ahead. I like to follow the rule of packing 3 tops for 1 bottom. This way I can completely transform my whole look by just changing a top, because bottoms are more versatile, making them easily match with different tops ;) For a summer weekend getaway I like to pack a skirt and a pair of shorts into my carry-on, variety of different tops as well as a basic tee and a white button-down shirt. As for shoes, I like to bring a pair of flats and a pair of heels with me. I also pack a leather jacket into my suitcase in case the evenings are cold - a leather jacket is warm enough and goes perfectly with every outfit!

4. Pack Smart

Roll your clothes instead of folding in order to keep them from wrinkling and to pack as much clothes as possible into your suitcase. To keep your shoes and bags in shape, store little items like socks, bras and beauty products in them. And as for beauty products, use travel size options from your go-to products ;)

5. Travel Comfortably

Since travelling means sitting still on an airplane for many hours, make this time as comfortable for yourself as possible! I like to wear jeans, a t-shirt and a pair of sneakers for travelling. Also, I always bring a little sweater or a scarf with me to keep me warm, since airplanes tend to be rather cold due to air conditioning.

Do you have any packing tips for an easier travel?


Ma armastan reisimist, eriti nädalavahetusteks kuskile minema sõitmist. Kuid mahutada nädalajagu riideid väiksesse käsipagasisse võib olla kergelt öeldes rohkem kui keeruline ;) Aja jooksul on mul välja kujunenud rutiin, mida kaasa võtta, mida koju jätta ning kuidas üldse kohvrit pakkida, et kõik vajalik ära mahuks ja pakkimisprotsess võimalikult kiirelt ja sujuvalt läheks. Seetõttu täna tahangi teiega jagada oma lemmikuid nippe nädalavahetuse reisiks pakkimisel:

1. Tee eelnevalt kodutööd

Enne nädalalõpureisile minemist tasub visata pilk peale ilmateatele, et kohver ilmastikuoludele vastavalt pakkida ja oma riietused ette planeerida. Samuti on kasulik juba ette teada mõningaid kohti või üritusi, mida on plaanis külastada, et nendeks juhtudeks õiged rõivad, jalanõud ja aksessuaarid kaasas oleks.

2. Koosta nimekiri

Mulle meeldib alati teha reisinimekiri, kuhu panen kõik pakkimiseks vajaliku kirja alates laadijatest ja šampoonist ning lõpetades päikseprillide ja mille kõige muuga! Selliselt saan ma olla kindel, et ükski vajalik asi ei unune koju ning samas läheb ka pakkimine oluliselt kiiremini :)

3. Planeeri riietusi ette

Mul on alati tunduvalt lihtsam pakkida, kui ma tean juba enam-vähem ette, mida ma reisil olles kannan. Üldiselt jälgin ma lihtsat reeglit - 3 pluusi 1 paari pükste kohta. See annab mulle võimaluse muuta oma tervet outfitti vahetades vaid ülemist osa ning üldjoontes on püksid / seelikud ka lihtsamini erinevate pluusidega sobitatavad ;) Suviseks nädalavahetusereisiks pakin ma kaasa ühe seeliku ja paari lühikesi pükse, erinevaid pluuse ning ka ühe lihtsa t-särgi ja 1 viisakama valge pika varrukaga pluusi. Jalanõudest pakin ma kohvrisse ühed madalad ning ühed kontsaga kingad ning kindlasti ei puudu kotist ka nahktagi, mida on jahedama ilma korral hea õlgade peale panna ja mis ühtlasi sobib ideaalselt iga riietuse juurde!

4. Paki targalt

Voltimise asemel rulli oma riideid, et hoida neid kortsuvabadena ning säästa kohvris võimalikult palju ruumi. Hea viis jalanõude ja kottide vormis hoidmiseks on täita need erinevate väikeste esemetega, näiteks nagu sokid, aluspesu, meigitarvete kotid jne. Mis aga puutub puhastusvahenditesse, siis tasub osta oma lemmikud šampoonid, näopuhastusvahendid ja muud tarvikud lisaks väikestes pakkides või näiteks osta spetsiaalsed reisipudelid ja topsikesed ning valada kreemid, vahud sinna ümber.


5. Reisi mugavalt

Kuna reisimine tähendab mitmeid tunde lennukis ühe koha peal istumist, tuleb need tunnid endale võimalikult mugavaks teha! Ma kannan alati lendamise ajal teksapükse, t-särki ja tosse. Lisaks viskan ma üle õla kas väikese kampsiku või salli, et mul lennu ajal soe oleks, sest lennukites on üldiselt konditsioneer väga jaheda peal.

Kas teil on ka mingeid pakkimisnippe muretuks reisimiseks?


suitcase: RIMOWA
sunglasses: PRADA
camera: NIKON D5100