kristjaana mere oversized denim vest outfit

Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAMdenim vest summer outfit

oversized denim vest streetstyle

denim vest white dress summer outfit

zara denim vest white dress outfit
denim vest westward leaning pink mirror sunglasses

oversized denim vest white dress summer style

Hello hello! This week is a bit different here at casa Mere since Thor is visiting my parents for the week. Which means our scedule is a little different as well, including lots of late night activies we are usually unable to do due to Thor's bedtime.
I'm such a sucker for sunsets and cause the sun sets around 11 pm here in Estonia during summers, I want to take the maximum of enjoying it at variety of places this week. On Monday, after dinner and taking these photos above I went home to change clothes and went out for a run by the seaside watching the sun set. Yesterday we enjoyed the sunset while riding bikes. Tonight we are planning on having dinner with friends at a restaurant by the sea to get the best view on the setting sun. I can' tell you yet what I have planned for tomorrows sunset, cause I want to make it as a surprise for Richard ;) Neither of us have done it before so I hope the weather stays lovely and we can experience it tomorrow. I haven't still decided how and where to view the sunset on Friday. Do you have any recommendations?

Hei hei! See nädal on casa Mere's veidi teistsugune kui muidu, sest Thor veedab nädala minu vanematel külas olles. Mis aga tähendab, et meie ajagraafik on kohe veidi vabam ning võtame maksimumi õhtustest tundidest, tehes asju, mida muidu peale Thori uneaega teha ei saaks.
Päikeseloojangud on mu täielik nõrkus ning see nädal naudin nende vaatamist igal õhtul. Esmaspäeval, peale õhtusööki ja nende piltide tegemist läksin ma koju, et vahetada riided ja minna hilisõhtusele jooksuringile mere äärde nautides imelist päikeseloojangut. Eile kogesime me päikeseloojangut ratastega ringi sõites. Täna läheme me sõpradega mereäärsesse kohvikusse õhtusöögile, et saada parim vaade loojuvale päikesele. Homsetest plaanidest päikeseloojangu vaatamiseks ei saa ma teile veel rääkida, kuna plaanin seda Richardile üllatusena ;) See on miskit, mida kumbki meist pole varem teinud, mistõttu loodan väga, et ilm püsib ikka ilus. Küll aga pole mul veel ühtegi plaani, kus ja kuidas veeta reedeõhtune päikeseloojang. Kas te oskate mulle midagi soovitada?

denim vest: ZARA (similar)
dress: LINDEX (similar here and here)
sandals: DUNE
sunglasses: WESTWARD LEANING
watch: MICHAEL KORS

2 comments