Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

kristjaana mere striped bow top frayed jeans sequin espadrilles outfit

kristjaana mere denim jacket round sunglasses summer outfit

kristjaana mere lindex denim jacket zara striped tweed bow top

kristjaana mere zara striped top frayed jeans sequin espadrilles outfit

kristjaana mere zara striped bow top summer

Hello Monday!
Yesterday we did absolutely nothing and it felt amazing :) Spent the entire day at my parents place, just riding bikes and playing at the playgrounds with my boys and having a barbeque, then finished the night watching lame movies on TV. Perfect Sunday! Today I need to go shopping and get some new beauty products I've run out of and answer a bunch of emails.
The look I'm wearing in these photos is what I wore on Saturday when we spent the whole day outside wandering the streets of old town. My feet were so tired from all the walking when we got back home. Good thing I had my espadrilles on, they're the most comfortable shoes ever - so perfect for summer ;)

Tere-tere esmaspäev!
Eile oli nii mõnus päev - me ei teinud absoluutselt midagi :) Veetsime kogu päeva minu vanemate juures, kus sõitsime ratastega ja käisime Thori ja Richardiga erinevatel mänguväljakutel mängimas, grillisime ja õhtu lõpetasime kodus telekast nõmedaid filme vaaates haha. Just selline üks pühapäev olema peabki! Täna püüan olla hästi produktiivne ja kõigile oma mailidele vastata + muud vajalikud asjad arvuti taga ära teha ning siis poodidesse minema ja otsakorral ilutooteid juurde ostma.
Ülemistel piltidel olevat outfitti kandsin ma aga laupäeval, kui veetsime terve päev vanalinnas ringi tammudes ja Vanalinna Päevadest osa saades. Me kõndisime kokku ikka meeleteid kilomeetreid, nii et mu jalad olid tohutult väsinud koju jõudes. Õnneks olid mul jalas espadrillid, sest need on lihtsalt kõige mugavad jalatsid ja nii ideaalsed suvisteks jalutuskäikudeks ;)

top: ZARA
denim jacket: LINDEX (similar)
jeans: ZARA (similar)
espadrilles: KURT GEIGER
bag: VERO MODA
sunglasses: LINDEX (similar)

Post a Comment