black cold shouder top summer outfitFollow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

kristjaana mere black cold shouder top with shorts

kristjaana mere black off shouder top shorts summer outfit

black off shouder top black shorts gladiator sandals summer outfit

kristjaana mere dolce gabbana headband

Hello Monday! Woke up pretty early today to pick up Thor from my mom's place and take him to kindergarden. He stayed with my mom last night cause Richard and I had a little date night and went to the movies. We hadn't been for so long and it felt great to just relax and enjoy the evening watching the movie and eating lots of popcorn. After the movies we went out for a walk in the old town and came back home straight to bed, cause we were exhausted.
Today I'm going to work from home and do a little workout aswell, haven't really been that active lately so it's about time to get my body moving again. Always feel so good after a tough workout!
Wish you all a great start to the short week :)

Tere esmaspäev! Ärkasin täna päris varakult, sest läksin ema juurde Thorile järele, et ta lasteaeda viia. Ta oli nimelt eile öösel vanavanematel külas, kuna meil oli Richardiga väike kinokohting. Polnud nii kaua kinos käinud, mistõttu oli üli mõnus lihtsalt logeleda ja nautida õhtut vaadates filmi ja süües popkorni. Pärast kino läksime veel hilisõhtusele jalutuskäigule vanalinna ja suundusime seejärel otse voodise, kuna jalad olid nii väsinud.
Täna teen kodus tööd ja tahaks ka veidi trenni teha, sest ma pole viimasel ajal just eriti aktiivne olnud ja tuleks oma keha jälle liikuma panna. Peale rasket trenni on alati nii mõnus tunne ja ma täitsa igatsen seda kohe!
Teilegi aga mõnusat lühikese töönädala algust :)

top: ASOS
shorts: LINDEX
gladiators: TAMARIS (similar)
headband: DOLCE & GABBANA

4 comments