kristjaana mere black ruffle dress straw hat summer outfitFollow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

black long sleeve mini dress straw hat outfit

kristjaana mere black ruffle beach dress summer outfit

black dress straw hat black sunglasses

black mini dress lace up flat shoes summer outfit

zaful dress prada sunglasses french connection straw hat

Good morning!
I'm finishing up with my breakfast and getting ready to head out of the house. Going to get my pedicure done and after that heading to an event with my mommy :) Later today I'll also go to Richard's little sister's graduation and then to a gala dinner one restaurant is hosting here in Tallinn. In between those things I need to get some work done and answer my emails, so it will be a fun and busy day. I will Snapchat too, so follow me there to keep up! ;)
This dress I'm wearing on the photos above is probably my new favorite beach dress. It's super airy and light and covers enough at the same time so I wouldn't get too much sun on my skin. I love all the ruffles and details on it and I think it would look super cool with ankle boots as well. Need to try :)

Tere hommikust!
Ma lõpetan just oma hommikusööki ja sätin end valmis majast välja minema. Esmalt suundun pediküüri ja seejärel lähen ühele üritusele, kuhu võtan kaasa ka oma ema :) Täna on veel ka Richardi väikese õe lõpetamine ja mind on kutsutud ka ühe restorani gala dinnerile. Nende kõigi asjade vahepeal pean veel jõudma tööd teha ja emailidele vastata. Seega tuleb mõnusalt kiire ja lõbus päev. Ma Snapchatin kindlasti kõike ka, nii et järgnege mulle ikka seal ka! ;)
Kleit, mida ma ülemistel piltidel kannan, on mu uus lemmik rannakleit. See on hästi õhuline ja kerge ning katab täpselt vajalikus koguses nahka, mida peale päevitamist päikese eest varjata tahan. Mulle hullult meeldivad kõik need volangid ja väikesed detailid sellel ja ma usun, et see näeks üli lahe välja koos madalate saabastega. Peab proovima :)

dress: ZAFUL
shoes: H&M (similar)

Post a Comment