kristjaana mere white off shoulder top frayed hem jeans spring outfitFollow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

kristjaana mere asos white off shoulder top zara jeans

kristjaana mere white off shoulder top

kristjaana mere spring casual outfit converse sneakers moschino bag

kristjaana mere asos white off shoulder top zara jeans

kristjaana mere white off shoulder top frayed jeans spring outfit

What's your favorite day of the week? Is it Friday? I like Sundays, although I'm sure most people don't really enjoy Sundays, cause they come before Mondays haha.
Well anyway the main reason I love Sundays is because to me, that day represents rest and chilling in comfortable clothes with my family. Something like the outfit I am wearing on the above photos - absolutely suitable for a chill Sunday with relaxed jeans, comfortable sneakers and a top with a girly touch ;)

Mis on teie lemmik nädalapäev? Kas reede? Mulle meeldivad kõige enam just pühapäevad, kuigi ma usun, et paljud pole just suuremad pühapäeva fännid, sest need on ju päevad enne esmaspäeva haha.
No igal juhul põhjus, miks mulle pühapäevad niiväga meeldivad, seisneb selles, et see on nädalapäev, mis võrdub minu silmis puhkuse, perega veetmise ja mugavate riietega. Umbes täpselt selliste outfittidega, nagu ülemistel piltidel näha - tänu oma mugavatele teksadele, tennistele ja armsale pluusile on ta justkui pühapäevadeks loodud ;)

top: ASOS
jeans: ZARA (similar)
sneakers: CONVERSE