kristjaana mere hm sports collection spring 2016

Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM


kristjaana mere hm spring 2016 sports running clothes

kristjaana mere hm spring 2016 sports collection

kristjaana mere hm sports patterned pink sports tights long sleeve top

kristjaana mere hm patterned pink sports tights long sleeve top

kristjaana mere hm min turquoise sports top neon pink patterned tights

kristjaana mere hm colorful sports clothes

Hello ladies! Isn't the weather today just absolutely perfect for an outdoor sport's session?! I trained in the gym this morning, but I am thinking of going out for a run later today aswell to get some fresh air into my lungs and just enjoy this lovely spring day :)
We shot these above photos about a month ago together with the new H&M sport's collection and Estonian fitness magazine Tervis Pluss. The May issue hits the stands tomorrow and you can find some photos of this shoot and my thought's on workout clothes in this number ;)
I love how these pictures turned out and the urban vibe they represent. How about you?

Tsauki naised! Kas mitte pole tänane ilm täiesti imeline õues sportimiseks?! Ma ise küll käisin täna hommikul jõusaalis trennis, kuid plaanin õhtupoole ka välja väikesele jooksutiirule minna, et mõnusat kevadiselt värsket õhku oma kopsudesse lasta :)
Tänase postituse fotod pildistasime tegelikult juba umbes kuu aega tagasi koostöös H&M uue spordikollektsiooni ja ajakirjaga Tervis Pluss. Nimelt juba homme poodidesse jõudva Tervis Pluss mai numbris näete mõningaid minu pilte sellest fotoshoodist ja saate sinna juurde lugeda ka seda,  mis on mulle spordiriietuses oluline ja mille järgi ma neid endale valin ;)
Mulle nii meeldib, kuidas need pildid välja tulid! Kõik see päike ja linnamajade raskus kokku annab nii mõnusa fiilingu. Või mis teie arvate? 

clothes: H&M
make-up: LIINA ÜTT
photos: MEISI VOLT