kristjaana mere spring black white leahter outfitFollow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

kristjaana mere fur vest leather pants casual spring outfit

kristjaana mere fur vest leather pants sneakers outfit

kristjaana mere leather jacket white shirt casual spring style

Hey!
This week is going by so quickly, I can't believe it's already Thursday!? Yesterday evening I attended an event at Marc Cain store to see their new collection and omg I wanted practically everything haha! There were literally so many absolutely gorgeous pieces in dreamy pastel colors and although the styling was a bit off on their fashion show, I took a look around the store to see everything with my own eyes and I'm definitely going back for some shopping ;)
So what's planned for today? Right now I'm going to work out and after that I'm heading to a fashion photoshoot course by highly valued photography superstar Miss Aniela. Hoping to get some great notes for my blog there :)
Wish you a beautiful day and talk to you tomorrow!

Heips!
See nädal on nii kiirelt läinud, uskumatu, et täna on juba neljapäev!? Eile õhtul käisin ma Marc Caini poes, kus tutvusin nende uue kollektsiooniga ja totaalselt armusin sellesse. Mul on nüüd põhimõtteliselt kõike sealsest riidevalikust vaja haha! Nii super ilusad pastelsed ja vanaroosad riided, mille stiliseering mulle küll eriti moeshowl ei meeldinud, kuid poes ringi vaadates hakkas mulle nii palju ilusaid asju silma, et pean uue külastuse koos väikese šopingutuuriga Marc Caini tegema ;)
Mis mul aga tänaseks plaanis on? Nüüd kohe-kohe lähen trenni ja sealt ruttan juba edasi ühele fotograafiakursusele, mida viib läbi hästi hinnatud moefotograafiduo Miss Aniela. Loodan sealt blogi jaoks palju nippe kõrvataha panna :)
Ilusat päeva teile ja räägime juba homme jälle!

jacket: ZAFUL
shirt: ASOS
pants: ZARA (similar)
sneakers: H&M
bag: FURLA