kristjaana mere spring outfit white jacket sweaterFollow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

kristjaana mere white denim jacket ripped jeans

kristjaana mere lindex white jacket spring outfit


kristjaana mere spring casual outfit reebok pastel sneakers

kristjaana mere spring style casual outfit ripped jeans pastel mint sneakers

kristjaana mere white denim jacket patterned sweater

Yesterday I had the perfect Sunday with my family, that started with a delicious brunch at a cafe, continued with a visit to my parent's place, then involved a much needed spa time and ended with a yummy pizza & pasta dinner. That's what Sundays are all about in my opinion - relaxing with family and lots of good food :) 
As for my outfit, it looks like spring but feels like winter haha. On the above photos you can see what I was wearing yesterday morning for brunch, but I had to change the jacket to a camel coat later when we went to the spa, cause it started snowing outside... Not funny, April!
How do you like to spend you Sundays?

Eile oli mul küll minu silmis ideaalne pühapäev oma perega, mis algas maitsva hommikusöögiga kohvikus, järgnes külaskäiguga mu vanemate juurde, peale mida suundusime spaamõnusid nautima ning lõpetasime selle õhtusöögiga pastade ja pizzade seltsis. Mõnus seltskond, palju puhkust ja veel rohkem head sööki - idülliline :)
Mis aga puutub minu eilsesse riietusse, siis ilm muutis riietumise oma ilusa kevadvälimuse / koleda talvekülmaga pea et võimatuks haha. Piltidel olev riietus oli mul seljas hommikusöögi ajal, kuid siis kui spaasse läksime, pidin jaki talvemantli vastu vahetama, sest vahepeal oli lund hakanud sadama... Pole naljakas, aprill!
Kuidas teile oma pühapäevasid mööda meeldib saata? :)

jacket: LINDEX
sweater: ZAFUL
jeans: ZARA (similar)
sneakers: REEBOK