peps kohvik

Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

breakfast brunch waffle with berries

sfäär kohvik cafe tallinn

kristjaana mere

sfäär kohvik cafe

menyyd.ee peps kohvik

Good food and beautiful places are something that I absolutely love, which is why I eat out a lot. Also because I don't really enjoy cooking :) But being such a regular out-eater, I'm always on the look-out for new cool places. This is a truly tough task at times, when I don't feel like going to my favorite cafes or have some specific type of food in mind to eat, cause every time I start googling "cafes in Tallinn" it brings out so much unrelated information that I end up going to my regular cafes after all haha. 
Luckily I discovered a new app called Menyyd.ee that gives answers to all my cafe-questions and makes eating out so much easier! It works based on your location and based on menus, so you can always find cafes and restaurants around your preferred area or get suggestions based on the foods you want to eat.
I put it to try today when I wanted to start my morning with a Sunday brunch and have a nice breakfast, so I just typed "breakfast" into the app and got a list of places serving breakfast, from which I chose a nice new place near our home that I hadn't visited before. Later today we were walking around the old town and wanted to grab something to eat, so again I put this app into use. This time, however, I wanted it to show my places in 1 km radius based on my location at the time and the app showed me a list of cafes from which we chose a cosy place we hadn't visited for a long time. Such a convenient app in my opinion!
How do you find cafes to go to? And which ones are your favorites?

Hea toit ja ilusad kohad on minu jaoks ideaalse päeva üks osa, mistõttu käin ma väga tihti väljas söömas. Samuti ka seepärast, et mulle ei meeldi eriti kokata :) Kuid olles pidev väljas-sööja, tahan ma alati leida uusi ja põnevaid kohti, kus maiustada, mis on aeg-ajalt eriti raske ülesanne. Eriti juhtudel, kui ma tahaks minna kuskile mujale, kui oma lemmik-kohvikutesse või mul isutab mingi kindla maitse või eine järele. Üldjuhul hakkan sellistes olukordades käigu pealt kohe kõvasti googledama "head kohvikud Tallinnas" ja muid vahvaid märksõnu, aga kuna tulemustest üldiselt suurt tolku pole, lõpetan ma ikka oma vanades lemmikutes söögikohtades haha.
Õnneks aga avastasin ma äpi nimega Menyyd.ee, mis lahendab kõik mu kohvikutes käimisega seotud mured! See toimib nii asukoha- kui ka menüüde põhiselt, mis annab võimaluse leida endale sobiv kohvik ümbruskaudsetest ning samas ka sõltuvalt toidust, mida soovid süüa.
Panin täna äpi kohe ka proovile, sest tahtsin leida mõnusat kohta, kus hommikust süüa. Seetõttu sisestasin äppi otsingu "hommikusöök" ja sain vastuseks nimekirja kohvikutest, mis pakuvad hommikusööke. Sealt valisin välja vahva uue kohviku meie kodu lähedusest, mida polnud veel varem külastanud. Hiljem aga olime vanalinnas ringi jalutamas ja tahtsime miskit süüa, mis andis mulle taaskord hea võimaluse uut äppi testida. Seekord valisin, et ta näitaks mulle kohasoovitusi minu asukohast lähtuvalt ja neid 1 km raadiuses, mille peale tuli mul taaskord nimekiri söögikohtadest ja saime sealt endale valida ühe mõnusa kohviku, kus me polnud ammu käinud.  Nii mugav mobiilirakendus minu meelest!
Kuidas teie uusi huvitavaid kohvikuid leiate? Ja millised on teie lemmikud söögikohad?