peps kohvik

Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

breakfast brunch waffle with berries

sfäär kohvik cafe tallinn

kristjaana mere

sfäär kohvik cafe

menyyd.ee peps kohvik

Good food and beautiful places are something that I absolutely love, which is why I eat out a lot. Also because I don't really enjoy cooking :) But being such a regular out-eater, I'm always on the look-out for new cool places. This is a truly tough task at times, when I don't feel like going to my favorite cafes or have some specific type of food in mind to eat, cause every time I start googling "cafes in Tallinn" it brings out so much unrelated information that I end up going to my regular cafes after all haha. 
Luckily I discovered a new app called Menyyd.ee that gives answers to all my cafe-questions and makes eating out so much easier! It works based on your location and based on menus, so you can always find cafes and restaurants around your preferred area or get suggestions based on the foods you want to eat.
I put it to try today when I wanted to start my morning with a Sunday brunch and have a nice breakfast, so I just typed "breakfast" into the app and got a list of places serving breakfast, from which I chose a nice new place near our home that I hadn't visited before. Later today we were walking around the old town and wanted to grab something to eat, so again I put this app into use. This time, however, I wanted it to show my places in 1 km radius based on my location at the time and the app showed me a list of cafes from which we chose a cosy place we hadn't visited for a long time. Such a convenient app in my opinion!
How do you find cafes to go to? And which ones are your favorites?

Hea toit ja ilusad kohad on minu jaoks ideaalse päeva üks osa, mistõttu käin ma väga tihti väljas söömas. Samuti ka seepärast, et mulle ei meeldi eriti kokata :) Kuid olles pidev väljas-sööja, tahan ma alati leida uusi ja põnevaid kohti, kus maiustada, mis on aeg-ajalt eriti raske ülesanne. Eriti juhtudel, kui ma tahaks minna kuskile mujale, kui oma lemmik-kohvikutesse või mul isutab mingi kindla maitse või eine järele. Üldjuhul hakkan sellistes olukordades käigu pealt kohe kõvasti googledama "head kohvikud Tallinnas" ja muid vahvaid märksõnu, aga kuna tulemustest üldiselt suurt tolku pole, lõpetan ma ikka oma vanades lemmikutes söögikohtades haha.
Õnneks aga avastasin ma äpi nimega Menyyd.ee, mis lahendab kõik mu kohvikutes käimisega seotud mured! See toimib nii asukoha- kui ka menüüde põhiselt, mis annab võimaluse leida endale sobiv kohvik ümbruskaudsetest ning samas ka sõltuvalt toidust, mida soovid süüa.
Panin täna äpi kohe ka proovile, sest tahtsin leida mõnusat kohta, kus hommikust süüa. Seetõttu sisestasin äppi otsingu "hommikusöök" ja sain vastuseks nimekirja kohvikutest, mis pakuvad hommikusööke. Sealt valisin välja vahva uue kohviku meie kodu lähedusest, mida polnud veel varem külastanud. Hiljem aga olime vanalinnas ringi jalutamas ja tahtsime miskit süüa, mis andis mulle taaskord hea võimaluse uut äppi testida. Seekord valisin, et ta näitaks mulle kohasoovitusi minu asukohast lähtuvalt ja neid 1 km raadiuses, mille peale tuli mul taaskord nimekiri söögikohtadest ja saime sealt endale valida ühe mõnusa kohviku, kus me polnud ammu käinud.  Nii mugav mobiilirakendus minu meelest!
Kuidas teie uusi huvitavaid kohvikuid leiate? Ja millised on teie lemmikud söögikohad?

8 comments

 1. Mina käisin hiljuti üle pika aja Pegasuses, kus oli super teenindus ja toidud.
  Laisematel pühapäevadel meeldib teinekord põigata Boheemi, sest seal on mõnusad pannkoogid ja lõunasöögikohaks on Lantsh väga hea tervislik valik:) Tegelikult on neid kohtasid veel ja veel, aga loomulikult ei tule meelde, kui peaks hakkama nimetama.
  Aga rääkides postitusest, siis see app tundub tõepoolest hea ja panen kindlasti proovile, sest nagu Sa rääkisid- teinekord isegi ei tea uusi kohtasid või ei tule ka meelde, siis on hea kui saaks kuskilt mugavalt kiire ülevaate.

  Olen Su blogi lugenud juba mõnda aega ja väga meeldib see positiivsus ja sära, mis on kui ühtne joon kõikidel postitustel :) Hea töö ja jätka samamoodi!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Suur aitäh Sulle! Mul on nii hea meel kuulda seda :)))

   Tekitasid mulle suure Pegasuse isu ka peale, pole seal mitu-mitu aastat käinud - tuleb viga parandada :P

   Delete
 2. Esiteks, mulle tohutult meeldib Sinu blogi ja iga päev ikka uurin ja ootan uusi postitusi :) Pildid on alati laitmatult head ja kirjutad ka väga hästi.
  Ja see app on fantastiline, olen sellist juba ammu oodanud. Suur aitäh selle postituse ja soovituse eest!
  Uusi kohti leidsin varem instagrami ja eleven.ee kaudu, aga see app teeb kõik palju lihtsamaks, sest menüü on üldiselt väljamineku puhul üks olulisemaid kriteeriumeid.
  Lemmikumad kohad on kindlasti F-Hoone kogu oma mõnusa atmosfääriga, Komeedis koogid ja Mooni teenindus ning nende pelmeenid!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii tore kuulda, et mu blogi Sulle väga meeldib! Aitäh Lisett :)))

   Mina otsisin ka alati uusi kohti või üldse kohti, kuhu sööma minna, kui endal ühtegi mõtet pole, Instagramist :P Ja need Sinu mainitud kohad on ka minu ühed lemmikud!

   Delete
 3. Ooo..aitäh suurepärase soovituse eest!

  ReplyDelete
 4. Mina soovitan veel Klaus kohvikut, Elevant vene tänaval (head lôunapakkumised),pegasus,ning kui piruka isu tuleb siis Kalamaja pagarikoda parim.
  Siis soovitaks veel Swisshotel 8 korrus, Talleke ja Pullike kakumäel, Umami kadaka teel ning Tondi resto.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oo kui palju vahvaid soovitusi :)
   Kalamaja pagarikojas ning Tallekeses ja Pullikeses pole ma veel käinud, aga proovin need kohad kindlalt järgi!

   Delete