kristjaana mere eesti moe ja elustiili blogi


Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

kristjaana mere spring white outfit marine pants cropped sweater wool coat converse sneakers

kristjaana mere vila gray wool coat lindex round sunglasses furla black leather bag

kristjaana mere spring white outfit cropped jumper pants converse snerakers gray coat minimalist fashion

kristjaana mere minimalist casual winter white outfit wool coat white pants sweater sneakers

kristjaana mere minimalist spring look gray wool coat white sweater round sunglasses

White isn't just a color for summer, obviously. I like to wear my whites throughout the year, especially during winter and spring! I think it gives a fresh and bright touch to the whole look and makes the somewhat gray and depressing weather a lot more enjoyable :)
A few words about what I've been up to - we're finally finished with moving and I don't want to see any boxes for some time now haha. I'm now getting ready to meet up with a few of my Bloggersmarket girls to go over some details of an upcoming event we're having next week (talk more about it later!). After the lunch I've got errands to run and then I'm coming back home to my boys.
Wish you all a great day! xx

Valge pole ilmselgelt värv, mida ainult suvel kanda. Mulle meeldib kanda valget värvi riideesemeid ja aksessuaare aasta läbi, eriti just talvel ja kevadel! Minumeelest annab puhas valge värv kogu väljanägemisele värskust ja säravust juurde ning muudab seeläbi ka kohati hallika ja masendava ilma tunduvalt naudatavamaks :)
Räägin mõne sõnaga ka millega olen tegelenud ja tulevastest plaanidest - oleme lõpuks kõik asjad ära kolinud ja lahti pakkinud ning võin teile öelda, et ma ei taha nüüd mõnda aega mitte ühtegi kasti näha haha. Praegu aga hakkan end valmis sättima, sest saan kokku paari Bloggersmarketi tüdrukuga, kuna meil on vaga läbi arutada mõned järgmise nädala üritust puudutavad detailid (räägin sellest teile hiljem!). Pärast lõunasööki on mul veel veidi asjaajamisi ning seejärel tulen tagasi koju oma poiste juurde.
Soovin teile kõigile imelist neljapäeva, kallid!

coat: VILA
sweater: GINA TRICOT (similar)
pants: LINDEX
sneakers: CONVERSE
bag: FURLA
sunglasses: LINDEX