kristjaana mere quilted jacket white trousers spring fashionFollow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

kristjaana mere massimo dutti brown quilted jacket white trousersoutfit

kristjaana mere massimo dutti brown quilted jacket leopard sweater

kristjaana mere quilted jacket white pants sneakers spring outfit

kristjaana mere quilted jacket leopard sweater white pants sneakers spring style

kristjaana mere brown jacket white pants spring outfit

kristjaana mere brown jacket white pants spring fashion

Good morning!
I'm up early today cause I have a few busy weeks ahead of me starting from today. This week I will ve attending Tallinn Fashion Week and last week I'll be in Riga for RFW. I also have two photoshoots, a few meetings, two events and some other bigger and smaller projects that I'm currently working on. I think I got it all mentioned... Anyway be sure to follow me on Snapchat (username: kristjaana) and on Instagram, cause I'll snapping photos and videos through it all for you to see!
As for my outfit, then this is what I wore yesteday for dinner. A really casual spring look, which was a bit too light for the weather but the sun made it all OK :)

Tere hommikust!
Täna olen varakult üleval, sest ees on ootamas kaks kiiret nädalat. Alates tänasest olen ma Tallinn Fashion Weekil ja järgmine nädal olen Riias toimuval RFW-l. Moenädalate vahepeal on mul veel kaks pildistamist, mõned kohtumised, paar üritust ja sinna lisaks jooksvalt veel suuremad ja väiksemad projektid, mille kallal hetkel töötan. Sain vist kõik nimetatud nüüd... Igal juhul tulge ja järgnege minu tegemistele Snapchati (kasutaja: kristjaana) ning Instagrami vahendusel, sest plaanin pidevalt videoid ja pilte vorpida, et kõike seda virr-varri ka teiega jagada!
Kui nüüd aga ülemisi pilte vaadata, siis selline nägin ma välja eile õhtust sööma minnes. Selline hästi kevadine riietus, mis oli küll eilse ilma jaoks ehk veidi liiga õhuke, kuid päike paitas õnneks soojalt :)

jacket: MASSIMO DUTTI (similar)
sweater: LINDEX
pants: LINDEX
sneakers: CONVERSE
bag: FURLA