kristjaana mere black pea coat denim jacket white button down layered outfit


Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

kristjaana mere black coat white shirt black ripped jeans winter outfit

kristjaana mere black pea coat denim jacket white button down shirt blue quilted bag

kristjaana mere lindex black pea coat asos white boyfriend shirt

kristjaana mere all black winter outfit

Good morning ladies!
How was your weekend? Mine was super relaxed. Friday we had a dinner date night with Richard, Saturday was a total #mommyandson day with Thor and yesterday was spent at my parents place just catching up and talking for hours about life and everything.
Tomorrow is Women's Day which I'm sure it's no surprise to anyone haha, but what is a surprise is that I have a lovely giveaway planned for you ladies for tomorrow! As a little hint I can tell you that it is something that a lot of women all over the world absolutely love and it even is in a very feminine pink color ;) That's as much as I will reveal today, come check back tomorrow morning to find out what it is and to participate!

Tere hommikust naised!
Kuidas teil nädalavahetus möödus? Minul oli selline hästi mõnus rahulik nädalavahetus. Reede õhtul oli meil väike õhtusöögikohting Richardiga, laupäev oli täielik emme-ja-poja päev Thoriga ning eilse päeva veetsime me minu vanemate juures juttu rääkides ja niisama mõnuledes.
Homme on aga naistepäev, mis ma usun et pole kellelegi teist mingi eriline üllatus haha, kuid mis aga on sealjuures teile üllatus on see, et naistepäeva puhul on mul teile üks tore loosimine tulemas! Väikse vihjena võin öelda, et tegu on asjaga, mida väga paljud naised üle kogu maa armastavad ning see on veel naistepäevale sobilikult roosat värvi ;) Rohkem ma teile vihjeid hetkel ei anna, tulge vaadata ja osalege ise juba homme hommikul!

coat: LINDEX (similar)
denim jacket: LINDEX
shirt: ASOS
jeans: ZAFUL
boots: SEE BY CHLOE
sunglasses: RAY-BAN