kristjaana mere fur coat sneakers cap spring outfitFollow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

kristjaana mere black fur coat sneakers biker cap spring outfit

kristjaana mere spring casual outfit

kristjaana mere spring casual outfit black fur coat cap

kristjaana mereblack fur coat cap sneakers spring fashion

kristjaana mere fur coat cap sneakers spring casual fashion

Hey babes!
Today is another beautiful sunny day here in Tallinn. Super cold, but I don't care cause I'm full of evergy and in a really good mood and ready to start this day :)
Yesterday Richard surprised me with a date night. He picked me up at home and we went for Ewert & The Two Dragons concert. I had mentioned him a few days back while listening to one of their songs in the radio that I would like to hear them live. And so we went to hear them :) After that we had a late night dinner and came back home.
Now I need to get myself ready to go and pick up Thor from my parents' place and then we'll see what today brings us :) Wish you all a wonderful day!

Tsau armsad!
Täna on järjekordne ilus päikesepaisteline päev siin Tallinnas. Küll väga külm, aga see mind ei heiduta ja ikka on mõnus olla, sest ma tunnen, et pakatan energiast ja olen üldse väga heas tujus :)
Eile õhtul üllatas Richard mind kohtinguga. Ta tuli võttis mind kodust peale ja me läksime Ewert & The Two Dragons'i kontserdile. Mõned päevad tagasi raadiost ühte nende lugu kuuldes mainisin ma Richardile, et tahaks neid laivis kuulda ja seetõttu nüüd üllatuse korras saingi :) Peale kontserti käisime veel hilisel õhtusöögil ja tulime tagasi koju.
Nüüd aga pean end valmis sättima ja Thorile vanemate juurde järgi minema ning eks paistab, mis see päev meile toob :) Teile kõigile ka mõnusat kolmapäeva!

coat: MAXIMILLIANO GAVINO (similar)
sweater: ZAFUL
jeans: GUESS (similar)
sneakers: ARMANI JEANS
hat: LINDEX (similar)
sunglasses: PRADA
bag: FURLA