kristjaana mere embellished bomber jacket spring 2016 fashion trendFollow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

kristjaana mere dutch braids pop-pilot nylon strap watch

kristjaana mere embellished bomber jacket casual spring outfit

hm embellished linen bomber jacket spring 2016 collection

kristjaana mere dutch braids bomber jacket

kristjaana mere hm embellished linen bomber jacket minimalist spring outfit

kristjaana mere embellished bomber jacket leather pants minimalist spring outfit

kristjaana mere embellished bomber jacket dutch braids spring trend

Good morning!
So nice to wake up and see the sun shining :)) I instantly feel full of energy and ready to get my day going! Although when I do get going, I feel pain in my legs haha, since they're so sore from my training last night. Cause I thought it's about time to get really active again (and fit for summer) and so I joined a fitness club yesterday and attended my first training. Excited to start sharing some fitness posts with you in the near future again too, it's been forever since my last fitness post...
But anyway, how cool is this bomber I'm wearing!? Totally loving the embellishment on it and I also have a matching embellished skirt from the collection - perfect combo for summer ;)
Oh, and one more thing. I thought I'd give Snapchat a try, so from now on you'll see my videos and photos there too. Come follow me, my username is kristjaana, naturally!

Tere hommikust!
Nii mõnus oli täna hommikul ärgata ja näha päikesepaistet :)) Tundsin end kohe energiast pakatamas ja päeva mõnusa hooga alustamas. Kuigi kui nüüd päriselt liikuma hakkasin, siis olid mu jalad selleks liiga valusad. Nimelt alustasin eilsest jälle trennis käimisega ja täna on eilset treeningut tugevalt tunda :)) Otsustasin hakata oma füüsisele jälle suurt rõhku pöörama (ja suveks vormi saada) ning liitusin spordiklubiga ja eile siis osalesin ka esimeses trennis. Nii mõnus! Ja kindlalt hakkan lähitulevikus  jälle rohkem fitnessi-postitusi kirjutama, sest viimasest selleteemalisest sissekandest on möödas juba igavik...
Rääkides aga tänase artikli teemadel, siis kui lahe on see jakk mu seljas!? Super ägedad ja armsad tikandid ja pärlikesed on sellel ja mul on ka samast komplektist üleni pärle täis seelik - ideaalne kombo suveks ;)
Muide üks asi veel. Mõtlesin, et annan siiski Snapchatile ühe võimaluse ja proovin selle järgi - seega näete nüüdsest ka seal minu videoid ja pilte jne. Tulge järgnege mulle seal, kasutaja nimi on loomulikult kristjaana! 

bomber jacket: H&M
leather pants: ZARA (similar)
sneakers: ARMANI JEANS
watch: POP-PILOT (similar)
sunglasses: MANGO