kristjaana mere suede coat fisherman cap spring outfitFollow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

kristjaana mere suede coat fisherman cap spring trend

kristjaana mere suede coat white tee fisherman cap spring outfit

kristjaana mere suede boyfriend jeans tee fisherman cap spring fashion

kristjaana mere lindex fisherman cap prada sunglasses spring style

kristjaana mere lindex suede coat fisherman cap spring style

Hey hey from snowy Tallinn!
Feels kind of funny putting up photos from spring when I'm back in the winter haha, but that's just how it is :) Last week I was in warm and sunny Munich and today I'm in cold and snowy Tallinn, so it's time to look out for my winter coats again.
Last night Richard and I met up with friends for dinner and movies. It was so much fun catching up and seeing a movie in English for a change ;) Today we are planning on taking a long walk in the beautiful old town and just spend as much time outside as possible since Thor has been wating for snow for so long and is super happy as you can guess.
Wish you all a beautiful weekend! xx

Tervitused lumisest Tallinnast!
Natuke naljakas on panna üles neid kevadisi pilte, kui ma olen ise tagasi talves haha, kuid just nii see on :) Veel eelmisel nädalal olin soojas ja päikesepaistelises Münchenis ning täna olen ma külmas ja lumises Tallinnas. Ei mingeid kevadriideid, vaid tuleb välja otsida oma talvemantlid.
Eile õhtul saime Richardiga oma sõpradega kokku, käisime õhtusöögil ja kinos. Nii mõnus oli neid taaskord näha ja vaadata vahelduseks filmi inglise keeles ;) Täna aga plaanime minna vanalinna jalutuskäigule ja lihtsalt võimalikult palju aega õues veeta, sest Thor on terve talve oodanud lund, nii et võite arvata kui õnnelik ta praegu on :)
Ilusat nädalavahetust teilegi! Kallid

suede coat: LINDEX
t-shirt: LARA TALBOT (similar)
jeans: ZAFUL
cap: LINDEX
shoes: IL MIO (similar)
sunglasses: PRADA