tallinna vaateplatvorm neitsi torn talvel

Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

Oh, I don't even know where to begin... There's so much to tell, so I guess I'll just start at the end and move backwards.
As I mentioned you on Wednesday, we are in the middle of moving. And we are moving back to Estonia :))) Whaaat right? Well, after months of discussing the pros and cons of staying and going, writing down the good parts and the bads of both cities and talking about the subject for endless hours, Richard and I have decided that, right now, we want to live in Tallinn. Don't get me wrong, Munich is an absolutely gorgeous city and there's so much I love about it and it will always have a place in my heart. The past year in this city has been wonderful and it has also taught us a lot, but now is just not the right time in our lives for us to live there. Over the past year we found out that Munich is not the city, that gets us closer to our dreams and our day-to-day life is not what we want and need at the moment either. Two great factors why we decided to come back to Estonia were also security reason, which has been a really big issue for the past 6 months, and also lack of friends and family by our sides, because what's the reason of experiencing everything if you don't have anyone to share it with!?
With everything said, there is not a single thing we regret as in terms of living in Munich or coming back to Estonia. We had the best summer ever, we've visited places we never would have otherwise and we can now speak German :) Another great thing about the experience is that being away for some time, you start to value the things you were used to and took for granted before in Estonia. Believe me, everything is so much easier here - use it and make your dreams come true, cause it's much more difficult everywhere else!
One thing that hasn't changed though, is my big desire to live somewhere bigger and warmer that Tallinn will ever be. What this place will be where I feel at home I don't know yet, but until we find the place we absolutely love and feel we belong to,we have decided to spend the next years travelling as much as we can while living in Estonia.
Although Munich didn't turn out to be what we expected from it and we couldn't make our dreams come true there, I still recommend for all of you to go and live abroad even just for a year. The experience you get there is priceless! I know everything happens for a reason and our life in Munich was exactly the way it was to prepare us for something. And I can't wait to find out what that something is! :)))

Oh, ma ei teagi nüüd, kust alustada... Sest rääkida on nii palju! Hakkan lihtsalt tagant otsast pihta ja liigun ajas tagasi.
Nagu ma teile ka kolmapäevases postituses mainisin, on meil hetkel kolimine käsil. Ja nimelt kolime me tagasi Eestisse :))) Mida mida eks? Nimelt, pärast mitmeid kuid mõlema poole kaalumist,  plusside-miinusta üles kirjutamist ja tundidepikkuseid arutusi jõudsime me Richardiga otsusele, et me tahame taas Tallinnas elada. München on super ilus linn ja ma armastan selle juures nii paljut ning see jääb alati minu südamesse. See aasta seal on olnud imeline ja tohutult kasvatav kogemus, kuid praegu on sellel meie elus vale aeg ja tingimused. Me leidsime, et München pole see linn, mis viib meid lähemale meie unistustele ja ka igapäevane elu pole see, mida me hetkel otsime ja vajame. Väga suurteks faktoriteks Tallinna kasuks olid ka turvalisus, mis on Münchenis viimase poole aastaga olematuks muutunud, ning samuti sõpruskonna ja pere olemasolu, sest mis mõtet on nautida seda kõike, kui pole kedagi, kellega seda jagada.
Me absoluutselt ei kahetse ei seda aastat Münchenis ega ka tagasitulekut, sest meil on olnud äärmiselt mõnus suvi, me oleme saanud käia kohtades, kuhu muidu ei satuks ning me oleme saanud endale saksa keele suhu :) Mis on veel hästi tore on see, et olles mõnda aega eemal, hakkad sa hindama paljusid asju Eesti juures, mida muidu võtsid iseenesest mõistetavana. Uskuge mind, siin on kõik nii lihtne - kasutage seda ära ja tehke oma unistused teoks, igal pool mujal on see kordades keerulisem!
Üks asi pole aga endiselt muutunud ja see on minu suur soov elada kusagil mujal - suuremas ja soojemas linnas, kui seda on Tallinn. Mis koht see aga on, kus tunnen end kõige kodusemalt, seda ma veel ei oska öelda. Seniks, kuni me selle kõige-kõige rohkem "oma" leiame, otsustasime, et elame nüüd mõnda aega Eestis ja pühendame järgnevad aastad reisimisele, et kogeda võimalikult palju erinevaid kultuure ja avardada oma silmaringi.
Kuigi München ei osutunud selleks, mida me talt ootasime ja ei täitnud meie unistusi, soovitan ma teil kõigil sellest hoolimata võtta ette kasvõi üks aasta kuskil mujal. Need kogemused ja oskused on hindamatu väärtusega! Ma tean, et kõik juhtub põhjusega ning meie elu Münchenis oli täpselt selline, nagu ta oli selleks, et valmistada meid ette millekski muuks ja ma ei jõua ära oodata, mis see oli! :))