5 am club morning bed pastel sheets breakfast in bed


"5 am Club is a way of life. It's a productivity strategy, and a means to achieve all you have ever desired." - Jeff Sanders


Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

Rise and shine! The earlier the better ;)
As one of my New Year's resolutions, I decided to join the 5 am Club. Now, I've always been a morning person rather than a late-nighter, cause a good night sleep is so important to me. But that usually means waking up at 7-8 am and going to bed around 11-12 pm. Last year, however, I felt more and more like I need some "me" time, cause my day started when Thor woke up and then I didn't get to plan my day that much. And when he went to sleep at night, I was too tired to do something for myself and just wanted to chill on a couch and do nothing... So I decided it's time for a change and started practicing waking up earlier to dedicate to the things important to me.
So what exactly is a 5 am Club? I first heard about it a few years ago but at that time I didn't feel like it was something for me. Now, on the other hand, I find it to be exactly for me! The idea of the Club is to wake up at 5 in the morning to do something for yourself before beginning with your usual day. It is said that the time between 5 am and 8 am is the most valuable time of the day, when you don't have any interruptions and can concentrate on the things you want to improve in. It is the best time to educate yourself / read a book / work out / make plans / medidate / work on your dreams and goals. I've used this time to work on my blog (edit photos, write texts, send e-mails) and to read. This way I've managed the things I want for myself before my family wakes up and I can spend the evenings with them without any interruptions.
Thanks to the 5 am Club you have your day your way, cause you wake up early to do the things you want to do, instead of waking up to the alarm clock and rushing to work. This way you can achieve so much more in a day instead of just sleeping. And when you do more in a day, imagine how much more you can achieve in a month or even in a year!
I decided that starting from tomorrow I join The 5 am Club on a daily basis and make it a part of my life. It takes 66 days for it to become a habit, but makes all the other difficult things easier. I'm excited to start! Are any of you joining me? :)

On aeg ärgata! Ja mida varem, seda parem ;)
Üks minu selle aasta uusaastalubadusi oli liituda Kella 5 Klubiga. Mainin siinkohal, et ma olen olnud alati pigem hommikuinimene kui ööloom ja seda põhjusel, et korralik ööuni on lihtsalt nii oluline mulle. Kuid üldiselt tähendab see hommikuinimene olemine seda, et ärkan 7-8 paiku hommikul ja lähen magama 11-12 paiku õhtul. Eelmisel aastal tundsin aga üha rohkem ja rohkem, et vajan sellist "oma" aega, kus saar rahus ja vaikuses tegeleda endale oluliste asjadega. Minu päevad algasid siis, kui Thor ärkas, mis tähendas et hommikust saati tegelesin kohe tema vajadustega. Ning õhtuti peale Thori magamapanekut olin juba ise liiga väsinud, et teha midagi muud, kui diivanil vedeleda... Seega otsustasin, et on aeg seda muuta ja hakkasin hommikuti varem ärkama, et keskenduda oma asjadele.
Mis asi see Kella 5 Klubi aga üldse on? Esimest korda kuulsin sellest paar aastat tagasi, kuid siis ei mõistnud ma selle vajalikkust ja leidsin, et see pole mulle. Nüüd aga tunnen, et see on täpselt mulle loodud! Kella 5 Klubi mõte seisneb hommikul kell 5 ärkamises ja pühendades selle aja asjadele, mis on sulle olulised ja milles tahad areneda, enne kui alustad oma tavapärase päevaga. On leitud, et aeg vahemikus kell 5 ja 8 on kõige produktiivsem, kus pole ühtegi segajat ja aju töötab kõige paremini. Seetõttu on see parim aeg õppimiseks / lugemiseks / trenni tegemiseks / plaanide koostamiseks / mediteerimiseks  või üleüldiselt oma unistuste kallal töötamiseks. Mina olen kasutanud seda aega peamiselt blogiga töötamiseks (piltide töötlemiseks, tekstide kirjutamiseks, emailide saatmiseks) ning lugemiseks. Selliselt olen saanud need asjad tehtud enne, kui pere ärkab ja saan õhtud pühendada täielikult neile, sest ei pea millegi muuga tegelema.
Tänu Kella 5 Klubile saab kontrollida oma aega veeta päeva nii, nagu soovid, alustades seda endale olulisega selle asemel, et ärgata äratuskellaga ja kiirustada tööle. Pühendada hommikul paar tundi endale tähtsatele ja arendavatele toimingutele magamise asemel aitab päevast võtta maksimumi ja palju rohkem saavutada. Kui aga teha seda iga hommik, siis mõelge, kui palju saavutab ühe kuuga või veel enam aastaga!
Mina otsustasin alates homsest liituda Kella 5 Klubiga ja muuta see oma elu osaks igapäevaselt. Et hommikul kell 5 ärkamine saaks harjumiseks, võtab küll aega 66 päeva, kuid samas pidi see muutma kõik muud rasked asjad palju lihtsamaks. Mina igal juhul juba ootan! Kas keegi teist ka liitub minuga? :)

18 comments

 1. Mis kell nüüd magama lähed, kui kell 5 on äratus? :-)

  ReplyDelete
 2. Suured tänud meeldetuletuse eest miks ma hommikuid nii palju armastasin! Mõni aeg tagasi minu tööpäevad algasid kell 10 ja ma tõusin hommikuti kella 6-st, et tegeleda iseendaga ja oma hobidega. Ma isegi vaatasin vahest mõnda head dokumentaalfilmi hommikuti või muusikasaadet. See oli minu aeg. Planeerisin oma päeva, võimlesin, lugesin raamatut, vaatasin inspireerivaid videosid või lugesin mõnda head blogi, kirjutasin oma raamatut, joonistasin ja tegelesin muude põnevate asjadega. Selleks ajaks kui tööle jõudsin, oli mul hea tuju ja naeratus näol. Ma ei lahkunud kunagi kodust hommikusööki söömata ja jõudsin tööle alati natuke varem kui vaja. Nüüd aga seoses ametiposti vahetusega mu tööpäevad algavad kell 9, ma tõusen kell 7:30 (kui hästi läheb, vahest venitan 7:50-ni) ja siis tohutu kiirusega käin pesemas, teen ennast korda ja torman uksest välja. Tihti ei jõua hommikust süüa ja jõuan tööle viimasel minutil või mõni minut hiljem. Õhtuti kui koju jõuan, olen väsinud ja stressis ja ei ole üldse tuju ja tundub, et pole aegagi, et oma asjadega tegeleda. Mina liitun Kella 5 Klubiga!!! :) Tundub, et see on täpselt see, mida vajan. Aitäh meeldetuletuse eest :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ojaa ma mõistan Sind täielikult Merit! Nii lihtne on unustada ja vajuda sellisesse mugavasse ellu. Ja samas nii keeruline on jälle seda harjumust endale pärast sisse saada...
   Sinu hommikune rituaal kõlas nii mõnusalt ja mul on hea meel, et liitud klubiga ja tood oma hommikud tagasi praktikasse! :)))

   Delete
 3. Aga kas Thor ei ärka sinuga? Ma töö tõttu pean ärkama 6:30, laps (3-aastane) võiks magada 7:30ni, aga nii kui kuuleb, et ma liigutan ja hakkan üles ärkama, ärkab ka koos minuga. Tahaks kasvõi 15-20 minutit hommikul endale aega.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil oli ka see probleem. Thor ärkas alati hommikuti kell 6.30, vahel isegi 6. Ja kui ma proovisin varem ärgata, siis oli alati tema ka kohe üleval ja nii ei tulnud välja midagi minu hommikust ega ka tema unest...
   Sügisel kui Thori siin lasteaeda aga panime, muutus see. Nimelt siin Saksamaal ei panda üle 3-aastaseid lapsi enam päeval magama ja seetõttu ka Thor enam lasteaias päeval ei maganud ning me ei hakanud talle siis nädalavahetustel ka lõunauinakut tegema. Tänu sellele aga on ta ööuni palju pikem ja sügavam! Ta läheb endiselt kell 8 õhtul magama, aga ärkab 7-7.30 vahemikus ja ei kuule midagi, kui ma varem ärkan ja askeldan.
   Ehk aitab see teil ka :)

   Delete
 4. Mulle nii meeldib see idee ja kindlasti teen teoks kui laps suurem ja magamise mõnu avastab. Hetkel on kõpsti üleval nii kui kõrvalt minema hiilin. Iseseivalt üldse ei magada. Seega aasta või kahe pärast. Hoia meid ikka kursis kuidas uue režiimiga läheb:-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa, muidugi tee see teoks, kui aeg on Sulle paras! Eriti väikse lapse kõrvalt, kus võib vahel tunne olla, et ärkamisest magamaminekuni ja isegi öösel on kõik tegevused vaid lapsele :)

   Delete
 5. Oh I didnt't know that there existed a 5 am club!!! But what a great idea!! I think it helps enormously if you know that out there some other people also struggle to get up this early but enjoy some me-time during the first hours of the day.
  Last summer I managed to get up at 5.30 every morning to do my workout but as it got darker and darker outside I'm not that motivated anymore....
  Maybe that is about to change with reading your post!! Thank you!!
  I only have to get to bed little earlier when trying to get up at 5 am. That's the downside:o/
  Please write about it again how and if you manage to join the 5 am club so it can give me a little extra motivation;o)
  Kisses!!
  Kirsten

  ReplyDelete
  Replies
  1. Yes it does help a lot since it gives you 2+ extra hours "your time" every day! However, turning it into a habit and actually waking up that early is quite a challenge at first hehe ;)
   But it is said that those early morning are the best time to do things like exercising, since you are much more likely to stick to in instead of working out at 4 pm for example when you can have lots of distractions and lots of excuses for yourself as do why you can't do it at the moment.
   Hope you join the club! :) xx

   Delete
 6. Ootasin seda postitust väga! Mina liitun sinuga! :)
  Elan Austraalias ja hetkel on siin suvi ning kella 9st hommikul on juba nii palav, et ei anna midagi õues teha. Rahmeldan muidugi ikka aias ringi ja päris tihti olen saanud kell 10ks hommikul juba päiksepiste ning ülejaanud päev tuleb veeta suure peavalu/palavikuga/kehva enesetundega.
  Alustan oma päeva umbes pooltel nädalapäevadel kella 6 ajal,
  sest siis pole veel nii palav ja saab koos koertega jooksma ja ujuma minna. Aga ülejäänud päevad põõnan kauem... Ja siis ei jõua midagi ära tehtud, sest see kuumus teeb loiuks. Pean harjutama, et iga päev võiks juba 5st üleval olla. Nii hea on see 'oma aeg' enne kui tööle lähen. Töö algab tavaliselt lõuna ajal ja koju saan 20-23 vahel olenevalt päevast. Siis aga olen väsinud ja väljas ka läheb juba õhtul 6 ajal pimedaks ja pole seal pimedana midagi teha.
  Aitäh postituses eest, loodetavasti on mulle motivatsiooniks ja edasistel päevadel ärkan 5 ajal!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii tore, Sigrid, et liitud klubiga!
   Saan täitsa aru, mida mõtled selle kuumuse all. Meil oli ka suvel tohutult palav ja siis tõesti ei jõua füüsiliselt midagi teha, kui just enne päikest ei ärka. Ja õhtuks oled juba nii väsinud, et enam pea ei võta, kehast rääkimata :D

   Delete
 7. Mina ka ootasin seda postitust. Olen ka juba jupp aega mõelnud, et peaks enda magamisse kindlama rütmi tekitama. Sama moodi ärkan siis kui laps ja kustun õhtul kui enda toimetused on tehtud (mis vahel jätab vaid ca 5h ööund). Nagunii olen hommikuinimene ja ehk ongi parem praegult see rütm endale sisse harjutada, sest sügisest tööle minnes on mul vaja leida see aeg millal rahus trenni teha... ja arvan, et hommikul kui mu suur ja väike mees magavad, on see ideaalne aeg :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa just! Kindel rütm on igal juhul hea ;)
   Ma selle trenni osas aga nii kindel pole, oleneb muidugi kui suur Su kodu on :D Aga ma leian, et pean need hommikused tunnid, kui teised veel magavad, pigem vaikselt olema kui et saaksin siin hüpata ja karata ja trenni teha hehe.

   Delete
 8. Väga motiveeriv postitus! :)

  Ja natuke offtopicuna tahaksin kiita pastelset voodipesu ja pleedi - nii ilusad toonid! Kas see on illustreeriv pilt või oskad öelda, kust selliseid leida võib? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh! Ja kahjuks pilt tõesti vaid illustreeriv, kuid ise armusin samuti neisse linadesse ja vajan neid nüüd enda voodisse ;))

   Delete
 9. Aga see kehtib ka nädalavahetusele? See varjane ärkamine?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, üldjoontes küll. Sest selline kindel kell ja rütm on kehale ja vaimule väga oluline ja kui 5 päeva nädalas ärgata kell 5 ja siis 2 päeva olla näiteks hoopis 5-ni üleval ja põõnata poole päevani, siis ma usun, et see teeb rohkem kahju kui head...
   Küll aga ma päris kell 5 nädalavahetustel ei ärka - üldiselt luban endale kuskil 7-ni magamist :P

   Delete