kristjaana mere

Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM


You guys are literally the sweetest ever! I am so happy to be able to share my passions and life in general with you and I am so thankful to all of you for following along my journey and for always leaving the sweetest comments to my posts. I am writing to you and always think of what would interest you and how could I make it all better for you babes, so it really is the greatest feeling to see that my posts mean something to you and that you find them useful :)) 
But without any further ado, here they are - my answers to all your questions. I answered them in Estonian, since all the questions were from my incredible Estonian readers :) Please use the translater to read them in your language! xx

Mul pole lihtsalt sõnu - te olete lihtsalt imelised! Kõige armsamad ja toredamad blogilugejad, keda üldse annab soovida! Ma olen nii õnnelik, et saan teiega jagada kõiki oma rõõme ja muresid ja elu üleüldiselt ning olen tohutult tänulik selle eest, et te alati mulle kaasa elate ja jätate postituste alla kõige armsamaid kommentaare. Kirjutan ju alati justnimelt teile ja seetõttu pidevalt mõtlen, kuidas teile rohkem kasulikum olla - millest kirjutada, mida arendada jne, et teil mõnusam lugeda oleks. Mispärast on nii tore näha, et minu postitused teile korda lähevad ja te leiate neist endale ka midagi kõrva taha panemiseks :))
Kuid nüüd siin on aga minu vastused kõigile teie küsimustele! Jagasin need eraldi 4 kategooriasse, et teil oleks vastustes parem orienteeruda. Igal juhul soovin teile mõnusat lugemist ja veel mõnusamat algust nädalavahetusele :)

MÜNCHEN

Kuidas teil Richardiga rahaasjad jaotatud? Kas panustate võrdselt ühisesse ellu või ainult tema? Kas sul on ka sissetulek?
Ausalt öeldes pole meil juba aastaid olnud eraldi rahakotte, ikka ühine pere raha ja mõlemad panustame sellesse nii palju kui võimalik. Mul on ka sissetulek jah :)

Millega sa täpsemalt Münchenis tegeled, kas sul on oma ettevõte? Kas töötate Richardiga koos?
Ma tegelen digital marketingiga, ehk siis turundus ja bränding internetis ning sotsiaalmeedias. Meil on oma ettevõte läbi mille ma seda kõike teen ja tihtipeale töötame ka koos.

Kellena te Richardiga töötate Saksamaal?
Richard töötab samas ettevõttes kus ta Eestiski töötas ning mina olen nö freelance.

Kas võtsid Eestist Saksamaale kolides kõik oma riided kaasa või ostsid enamuse Saksamaalt?
Hmm.. väga suure osa annetasin / müüsin / viskasin ära. Ülejäänud osa võtsin kaasa ja Saksast olen ka ostnud, kuid kindlasti mitte enamust oma riietest.

Palun nimeta kõige suurem takistus/raskus, mis on tulnud ületada elades Saksamaal.
Üksindus ja toetumine kõiges vaid endale.

Kas olete kohalike sakslastega ka tuttavaks/sõpradeks saanud?
Kahjuks mitte, sakslased on küll ühtepidi väga avatud, kuid teistpidi jällegi nendega sõbraks saada on väga raske. Meil on siin tekkinud tuttavaid, kuid ükski neist pole sakslane.

Kuidas sobib elu Münchenis, kas on plaan ka 5,10a pärast seal olla? Olen ise elanud NRW-s ja kuigi Eestiga on sarnasusi palju, siis tõelist-tõelist kodutunnet mul ei tekkinud.
Tõelist kodutunnet pole siin paraku meilgi, sest kodutundeks oleks vaja ka sõpru ja pere ja suuremat läbikäimist kõigiga, et saada rohkem osa siinsest elust. See on pikk jutt ja kirjutan sellest teile suure tõenäosusega varsti lähemalt, kuid 5-10 aasta pärast me arvatavasti Münchenis ei ole.


kristjaana mere

THOR

Kui ma õigesti mäletan, siis mingi aeg kirjutasid, et laps läks lasteaeda. Kuidas tal läheb?
Tal läheb üldiselt päris hästi, kuid eks tal on samuti väga raske. Alguses nuttis igal hommikul, kui teda viisin. Nüüd enam õnneks mitte ja mängib ilusti koos teistega, küll aga on väga suur mure sellega, et ta midagi ei söö ja seetõttu tal kõht väga valutab.
Sõnu õpib aga iga päevaga juurde ja saab juba päris hästi kasvatajatest aru. Kuna ta on meil suur jutustaja, siis sellest tunneb ta väga puudust, et ei saa jagada kellegagi oma mõtteid jne, sest keegi ei saa aru ja tihtipeale tal ei jää oma jutud õhtuni meelde, kuni ma järgi lähen, et neid mulle rääkida ja siis ta on kurb.

Kuidas teie poeg on uue keskkonnaga kohanenud?
Suhteliselt hästi. Ta on rõõmus ja ütleb, et talle meeldib meie kodu ja lasteaed ja selles osas on kõik tore. Miinuspoole pealt pole tal siin aga sõpru nagu Eestis oli ning ta igatseb väga minu vanemaid ja kui meil jäi nüüd talvel üle 4-kuune vahe, kus ta neid ei näinud (kuigi Skypes rääkisime igapäevaselt), siis ta võõrastas väga neid lõpuks nähes :(

Kas plaanite veel lapsi, millal?
Plaanime ikka ja ka Thor plaanib endale väga ühte väikest õde :) Aga mitte veel nii pea, võib-olla paari aasta pärast või nii...

Kuidas Thoril lasteaias läheb? Kas Saksa lasteaias on palju erinevusi Eesti omadega võrreldes?
Läheb vast nii hästi kui minna saab. Ta on päris tubli ja iga päevaga läheb kergemaks. Lasteaedades on väiksed vahed ikka sees jah, alates sellest, et siin lapsed päeval ei maga ja lõpetades toidu erinevustega. Kirjutan sellest juba pühapäeval lähemalt ;)


kristjaana mere

ILU / TERVIS / TRENN

Mis suurus riideid sa kannad?
Oleneb brändist ja konkreetsest riideesemest, kuid üldjuhul suurus S / 34 ja vahel ka M / 36.

Kui tihti hetkel trenni teed ja mis trenni?
Alustasin nüüd taas Kayla Itsines'i kavaga ja selle järgi treenin 3 korda nädalas.

Kus sa opil käisid, kelle juures ja kui saladus pole siis kui mis kujuga ning kui suured täidised?
Ma hea meelega sellest ei räägiks, sest kuigi valisin kohta väga kaua ja käisin kindlasti ühes Eesti parimas kliinikus, mida on väga kiidetud, siis mina sellega rahule ei jäänud. Personal oli väga ebaviisakas ning hoolis minust vaid seni, kuni neil raha käes oli ja minu operatsioonijärgsetele küsimustele ja muredele seoses sellega, et tulemus polnud päris see, mis nad lubasid, sain vastu vaid solvanguid ja ebaprofessionaalset käitumist mitte abi, seega ma neile reklaami kindlalt ei tee.
Küll aga rääkides täidistest, siis minul on lihase taha asetatud kiibiga Motiva implantaadid suuruses 400cc.

Kui suur on sinu meigi/nahahooldustoodete kogu, või leidub sinu kodust ainult neid tooteid mida igapäevaselt kasutad?
Mul on väga väike kogu, sest kodus leiduvad justnimelt vaid need nahahooldus- ja meigitooted, mida igapäevaselt kasutan. Meik ja igasugused tooted ka aeguvad ja ei näe mõtet neid koguda :)

Nimeta mõned oma lemmik ilutooted. Väga ootaks ilutoodete teemalist postitust:-)
Hea mõte! Teen siis kindlalt ilutoodete postituse ka millalgi :) Aga üldiselt kasutan vaid looduskosmeetikat, lemmikuted tooted on enamuses Dr.Hauschkalt, näiteks päikesepuuder ja puuderkreem. Meeldivad ka Idun Mineralsi põsepuna ja BellaPierre'i mineraalpuudrid.

Mäletan, et plaanisid kunagi bikini fitnessis võistelda. Kas see plaan on veel jõus võistelda lähitulevikus kas Eestis või Saksamaal? Mis trenni sa teed praegu? Kas oled kohalikes spordiklubides ka käinud? Kui jah, siis võiksid kirjeldada neid natuke ja tuua välja erinevusi Eesti omadega.
Hetkel mul seda plaani enam pole, sest kuigi bikiinifitnessistidel on kadestamisväärsed kehad, ei leia ma enda elus hetkel kohta sellisel karmil distsipliinil ja pidevalt dieedil olemisel ja iga grammi lugemisel. Pigem keskendun heale enesetundele ja heas vormis püsimisele :)
Kohalikes spordiklubides käinud kahjuks pole, sest elame pargi kõrval ja käin õues jooksmas ning trenni teen 3 korda nädalas kodus.

Kuidas sa oma suurepärast vormi hoiad? Pidevalt lisad nii maitsvate toitude/kookide pilte. :)
Ojaa, kooke ma armastan ja neist ma loobuda ei suuda :P Vormi hoidmiseks teen 3 korda nädalas trenni ja katsun lihtsalt võimalikult liikuv olla. Mulle meeldib käia jalutamas ja iga päev sõidan ka 6-12 km rattaga, sõltuvalt sellest kas ma ainult viin Thori lasteaeda või toon ka koju tagasi ise. No ja eks ma katsun natuke toitumist ka jälgida, kuigi üldiselt mulle maitsebki väga värske ja kerge toit ja rasvast ei söö.

kristjaana mere


ISIKLIK ELU / VARIA

Milline on su lemmikraamat? Miks?
Oh, see on nii hea küsimus! Ja samas nii raske... Ma arvan, et kui ma peaks ühe kõige-kõige lemmikuma raamatu ütlema, mis on mind, mu mõtlemist ja suhtumist ehk kõige rohkem mõjutanud, siis selleks on vast Napoleon Hilli "Think and Grow Rich".

Mida sa ülikoolis õppisid ja kas oled valikuga rahul?
Ma õppisin EBS-is Ettevõtlust ja ärijuhtimist spetsialiseerumisega professionaalsele müügile. Olen oma otsuse ja valikuga rahul, sest ettevõtlus ja kõik sellega seonduv - eksport/import, raamatupidamine, turundus, ärietikett jne - oli just see, milles ma rohkem teadmisi saada soovisin. Ühtegi kindlat ametit (a la arst, jurist, disainer) ei ole ma kunagi tahtnud omandada, sest tunnen, et see annaks teadmisi vaid sellel alal ja piiraks võimalusi muuks.

Milline oleks Sinu nõuanne lapsevanematele, et mehe ja naise suhe ei jääks lapse kõrvalt liiga tahaplaanile?
Ma kunagi, kui veel ise rase olin, lugesin ühte artiklit, kus räägiti, et mehe ja naise vaheline suhe peab jääma alati esiplaanile, sest see on kõige alus - hea läbisaamise, pere, laste tuleviku jne. Olen proovinud seda järgida (kuigi väikse beebi kõrvalt, kes nõuab suurt tähelepanu, on see üpris keeruline) ja seetõttu katsume veeta aega ka lihtsalt kahekesi, arutamata midagi laste ja perega seonduvat. Aga nähes nii paljusid noori paare minemas lahku väikese lapse kõrvalt, siis leian, et seda olulisem on väga hea mehe-naise omavaheline suhe. Laps muudab kõike ja ilma teie suhte ja vajaduste esiplaanile seadmise võib see kergelt unarusse vajuda. Väikese lapse kõrvalt kodus olevad emmed võiks kindlalt siiski enda eest hoolitseda, mis sest, et kuskile välja minema ei pea, aga kui mees sätib end üles ja käib tööl, kus on ka sotsiaalsed ja kenad naisterahvad ning siis tuleb koju saara-maara juurde, kes ei räägi muust kui lapse kakast haha, siis võivad need maailmad kiirelt üksteisest mööda minna.
Nii pikk vastus. Aga kokkuvõtvalt ma arvan, et kõige olulisem on see, et last ei saadaks liiga kiirelt. Et enne ollakse piisavalt kaua koos vaid kahekesi, et tõeliselt teineteist tundma õppida nii heas kui halvas ja igapäevases rutiinis :) 

Millest Sa puudust tunned? :) Kui üldse tunned :)
Ikka tunnen! Ma tunnen puudust teadmistest ja reisimisest ja sõpradest ja spontaansusest ja teatris käimisest.

Mis oleks su unistuste reisisihtkoht?
Oeh, ma ei tea... Neid kohti, mida tahan külastada, on nii palju! Linnadest New York, Pariis ning sihtkohtadest Maldiivid, Mehhiko, Hawaii.

Kus riikides sa reisinud oled?
Olen käinud alustades lähiriikidest järgmistes kohtades: Soome, Rootsi, Läti, Leedu, Poola, Venemaa, Saksamaa loomulikult haha, siis Itaalia, Hispaania + Kanaari saared, Prantsusmaa, Monaco, Inglismaa, Šveits, Türgi, Bulgaaria, Kreeka, Egiptus, Maroko.

Milline sündmus Sinu elus on Sind kõige rohkem mõjutanud?
Hmm... Ma arvan, et lapse saamine on muutnud mu elu tervikuna kõige rohkem. Sest olgem ausad, kui sinu ellu tuleb laps, siis see muudab nii mehe ja naise omavahelisi suhteid kui ka kõike muud alustades igapäevasest elurütmist ja lõpetades kõigi otsustega.

Milline näeb välja Sinu ideaalne päev?
Ideaalsel päeval ma ärkan hommikul koos päikesega oma imeilusas kodus päikesepaistelisel päeval. Lähen teen hommikuse jooksu merekaldal, peale seda naudin rõdul ahvatlevat hommikusööki koos oma perega. Seejärel teen tööd - tegelen erinevate projektidega, käin kohtumistel. Lõunatan mõnusas välikohvikus ning peale seda veedan ülejäänud päeva perega aega veetes. Käime ringi mängimas / teatris / külas vms. Peale õhtusööki lähen jalutuskäigule ja päeva lõpetan nautides tassikest teed ja lugedes raamatut kamina ääres.

Mina küsiks hoopis sinu suhete kohta oma vanemate ja ämma-äiaga. Kas, kui tihti ja kuidas sa nendega suhtled? Millega nemad tegelevad?
Vanemad on mulle väga olulised. Olen nendega väga lähedane ja me räägime kõigest ning suhtleme praktiliselt iga päev. Ema tegeleb mul maastikuarhitektuuriga ja isa on kapten.
Ämma-äiaga ma nii tihti ei suhtle, sest ka Richardil pole nendege selline suhe nagu minul oma vanematega, kus igapäevaselt väga lähedaselt läbi käiakse.

Kirjutasid, et tõused kell 5. Mis kell sa magama lähed ja kas tunned, et saad piisavalt und?
Hetkel kindlasti mitte. Olen ikka kohati üliväsinud ja loodan, et harjun selle rütmiga juba kiiremini ära. Aga magama lähen ma õhtuti kella 22 paiku, niiet und tuleb iseenesest +/-7 tundi :)

Tegu, mida kõige rohkem kahetsed?
Ma ei oska sellele küsimusele vastata... Ma püüan elada mõttega, et kunagi ei tohi midagi kahetseda, sest kõik juhtub põhjusega ja sellel hetkel ma seda tahtsin. Mõtlesin küll pikalt asjadele, mida võiksin kahetseda, aga ei suutnud midagi välja mõelda.

Mis sa oma pulmakleidiga tegid?
Midagi ei teinud ega plaani ka teha. See seisab mul riidekapis ja sinna ka jääb endas ilusaid mälestusi hoidma :)

Millise maa sööki sa eelistad?
Oh mulle maitsevad igast erinevad toidud :) Aga kui ma peaksin vaid ühe maa kööki eelistama, siis oleks selleks kindlasti Itaalia. Ma ei ütle kunagi ära heast pastast, risottost või pitsast. Rääkimata bruscettadest ja mõnusatest magustoitudest :P Mmmm, nüüd mul on vaja kuskile pastat sööma minna haha.

Mis kaameraga pildistate blogi tarbeks pilte ja kas Richard on hobipiltnik? Väga ilusad pildid on!
Aitäh! :) Richard on nö hobi korras fotograaf jah, ta on käinud paaril kursusel, kuid ülejäänud oskused on tulnud praktika käigus. Kaamerana kasutame Nikon D5100 ja objektiivina põhiliselt 50mm 1.8 fix-objektiivi.

Kes sinust pilte teeb (blogi jaoks)? Kas su abikaasa? Või poeg, hehe!
Richard teeb kõik minu blogipildid. Thor veel minust pilte ei tee, kuid pildistada meeldib ka talle väga ning näiteks selle pildi minust tegi Thor :))

Mis su riiete wishlistis praegu on? Kotte teame, aga just riiete? Millised on su lemmikriidepoed, mitte webis vaid päris?
Hmm... Ma ei oskagi niimodi täpselt midagi öelda. Kevadjalanõud kindlalt, siis tahaks veel ehk mingeid õhemaid jakke / mantleid, teksaseid ja valgeid kampsikuid ka.
Ma eelistan siiski netis šoppamist, kuid lemmikud poed on Zara, Mango, Massimo Dutti, Stefanel, Patrizia Pepe.

Milline on sinu arvamus kunstripsmete ja -küünte osas?
Midagi halba ma neist ei arva, sest olen neid mõlemaid isegi kandnud. Fun fact - olen ka ise läbinud ripsmepikenduste koolituse ja olen tegelenud ripsmepikenduste paigaldamisega! Seda küll 7-8 aastat tagasi ja ainult mõned kuud, sest tundsin, et siuke nikerdamine pole ikka kohe üldse mulle :) Aga sel ajal kandsin ju isegi ripsmepikendusi ja siis olid mul ka kunstküüned.
Nüüd aga eelistan kõiges loomulikkust ja ise enam küüsi kindlalt kohe ei paneks ja usun, et ka ripsmeid mitte, sest need ikka lõhuvad oma ripsmeid ja tekitasid mulle lõpuks silmapõletiku ka...

Nimeta oma parimad omadused ja kas ning mida sooviksid enda juures muuta/arendada?
Oi see on nii raske küsimus! Näha ennast kõrvaltvaataja pilgu läbi ja veel kiita ka :D Aga ok, eks ma proovin... Ma arvan, et parimad omadused on mul ehk rahulikkus, ettevõtlikkus, viisakus ja positiivsus. Arendada tahaksin kannatlikkust, kontsentreeritust, järjepidevust.