kristjaana mere peacoat ripped jeans white shirt winter lookFollow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

kristjaana mere black peacoat ripped skinny jeans white shirt winter outfit

kristjaana mere black peacoat ripped skinny jeans white shirt winter outfit

kristjaana mere

kristjaana mere peacoat black jeans ankle boots blue moschino bag

kristjaana mere peacoat ripped skinny jeans white pleated shirt winter fashion

Good morning ladies!
I've been up for 3 hours already, as I wrote you yesterday. Feeling pretty tired right now with puffy eyes hehe, but I'm sure the unexpected -10C outside that we woke up today will take care of these once I head out to take Thor to kindergarten. So today my outfit will obviously be totally different from what I wore on Saturday, when it finally started snowing in Munich! :))
Also, if there is still something you would like to ask me, then please submit your questions here. I will answer them all on Friday ;)

Tere hommikust naised!
Ma ärkasin täna juba 3 tundi tagasi, nagu teile oma plaanist eile kirjutasin. Tunnen end hetkel ikka üpris unisena ja silmad on ka suht paistes hehe, kuid usun, et selle mure saab kõrvaldatud, kui õue lähen. Nimelt ärkasime täna ootamatult -10C kraadise ilmaga ja see peaks küll viimase uneraasu silmist kaotama kohe, kui nüüd Thori lasteaeda hakkan viima. Nii et ilmselgelt mu tänane outfit erineb oluliselt sellest, mida kandsin laupäeval, kui meil lõpuks Münchenis lund sadama hakkas! :))
Samuti, kui on miskit, mida soovite minu kohta teada, siis jätke palun oma küsimused siia. Ma vastan neile kõigile reedel ;)

coat: LINDEX (similar here)
shirt: ZAFUL (here)
jeans: ZAFUL (here)
boots: SEE BY CHLOE