kristjaana mere big gray wool scarf over leather jacket


Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

kristjaana mere wool scarf leather jacket knee boots winter style

kristjaana mere zara oversized gray wool scarf barneys leather jacket

kristjaana mere zara oversized gray wool scarf

kristjaana mere casual winter outfit with knee boots and leather jacket

kristjaana mere black leather jacket gray scarf winter outfit
kristjaana mere winter style casual outfit with big scarf

Good morning babes!
The days have been really gray and rainy here lately, and I'm not even going to talk about the grazy wind that makes me run after my fedora all the time haha. So it has been quite difficult to take decent photos lately, but we did manage to get a few quick shots of my outfit the other day :)
On another note, I started training again. I'm doing Kayla Itsines program from Monday and properly sticking with it till the end this time. And it's kind of scary how quickly our bodies can get weak and go out of shape again... I'm exhausted after like 10 minutes and oh boy how my body hurts, I can't even laugh haha! But, it's all for the good and I know I' getting healthier and stronger, so I'm excited to be back on track with my fitness again after a super lazy last year.
Wish you all a great Thursday and talk to you again tomorrow! xx

Tere hommikust armsad!
Ilmad Münchenis on viimasel ajal väga hallid ja vihmased olnud ning ma ei hakka sellest kohutavast tuulest, mis pidevalt mu kaabut peast ära viib, isegi rääkima haha. Halva ilma tõttu on aga olnud pea et võimatu teha normaalseid pilte, kuid meil õnnestus siiski paar klõpsu minu pühapäevasest riietusest saada :)
Räägin natuke hoopis teisel teemal ka. Nimelt, hakkasin ma taaskord trenni tegema. Alustasin sellest nädalast uuesti Kayla Itsines'i programmiga ja kavatsen seekord korralikult kavast kinni pidada ja ka lõpuni teha. On natuke lausa hirmus mõelda, kui kiirelt kehad tagasi nõrgaks ja vormist välja lähevad... Ma olen need paar korda, mis nüüd trenni olen jälle teinud, juba 10 minutiga NIII väsinud ja oi-oi kuidas mu lihased valutavad haha, ma ei saa isegi naerda. Kuid, see kõik on ülla eesmärgi nimel ja ma tean, et mu keha muutub taas tervislikumaks ja tugevamaks, seega on mul hea meel olla tagasi fitnessilainel peale hästi laiska ja korraliku trennita aastat.
Soovin teile kõigile mõnusat neljapäeva ja suhtleme juba homme jälle! Kallid

scarf: ZARA (similar)
leather jacket: BARNEY'S
shirt: ASOS
jeans: GUESS
boots: NOA
bag: FURLA