kristjaana mere juuksed

Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM


Having beautiful hair is something that has always been important to me, and I actually think it applies to everybody, cause who would want to have ugly hair, right?! I certainly don't :) Which is porpably why I've never really experimented with my hair that much, cause it damages the hair and so I've always stuck with what works the best for me.
But last year my hair got really bad. We have a VERY alkaline water in the apartment and that dries the skin and the hair tremendously. Also we had the hottest summer ever, where the sun dried my hair some more, which lead me to facing fall with awfully damaged and dry hair. I was very insecure about it and always hoped you didn't see how ugly my hair is from the photos. But it also made me think outside the box and try different ways to improve the situation, naturally of couse.
So after lots of googling, trials and errors and googling some more haha, I've finally gotten my hair back to its healthy and shiny normal state and here is how I repaired my hair:

Ilusad juuksed on mulle alati väga olulised olnud ja ma usun, et tegelt on juuste olukord kõigile oluline, sest kes ikka tahaks, et tal oleks koledad katkised juuksed eks?! Mina igal juhul mitte :) Mistõttu ma pole ka kunagi oma juustega väga eksperimenteerinud, sest värvimine ikka rikub juukseid ja seetõttu olen pigem jäänud selle stiili juurde, mis minu juustele ja mulle kõige paremini sobib.
Küll aga läksid mu juuksed eelmisel aastal väga koledaks. Ühest küljest seepärast, et meil on korteris VÄGA aluseline vesi, mis kuivatab meeletult nahka ja juukseid. Teisest küljest ka seetõttu, et eelmine suvi oli hästi kuum ja pidev päikese käes olemine tegi kuivade juuste olukorra veel kordades hullemaks. Ja kõige selle koosmõjul astusin ma sügisele vastu tohutult rikutud juustega. Ma olin sellest tulenevalt hästi ebakindel ja alati pilte üles pannes lootsin, et te ei pane tähele, kui koledad ja katkised mu juuksed on. Samas aga pani selles olukorras olemine mind otsima lahendusi, kuidas oma juuksed jälle korda saada. Loomulikult looduslike vahenditega ;)
Seega, pärast pikka googeldamist, mitmeid katseid ja eksitusi ning veel kord googeldamist haha, olen lõpuks saanud oma juuksed tagasi normaalseks ja läikivaks ning räägin ka teile, mis täpselt minu puhul aitas, sest ehk on ka keegi teist sama õnnetu oma koledate juustega, nagu mina olin. Nüüd aga täpselt sellest, kuidas parandasin oma juuksed korda: 

how to get damaged hair back to normal with natural home remedies

1. Wash hair twice a week

I was washing my hair after every 2 days, but that dried them out even more. Which is why I limited washing to 2 times a week, so after every 3-4 days. It was horrible at first and hats become your best friends haha, but it's for the better :)

Ma pesin oma juukseid alati üle päeva, sest nad läksid nii kiirelt mustaks. Kuid tihe pesemine kuivatas neid veelgi enam. Seepärast hakkasin pesema juukseid vaid 2 korda nädalas, üle iga 3-4 päeva, et vältida üleliigset kuivatamist. Uskuge mind, alguses oli asi ikka päris kohutav ja käisin pidevalt müts peas ringi haha, kuid lõpuks juuksed harjusid harvema pesuga :)

2. Let your hair dry naturally

I would always blowdry my hair, then maybe straighten or curl and trust me, the heat didn't do any good for my already dry hair, it damaged it even more. I started letting my hair just dry itself and having a slightly wavy hair, it is horrible, since it gets all frizzy, but I had to do it if I wanted to get my hair back to normal.

Pärast pesu kuivatasin alati juukseid fööniga ja tihtipeale kasutasin ka sirgendajat või lokitange. Loomulikult ei teinud suur kuumus mu niigi kuivadele juustele midagi head, vaid kahjustas neid veel rohkem. Loobusin föönitamisest ja hakkasin laskma juustel õhu käes kuivada. Väga kohutav, kui sul on sellised kergelt laines juuksed, sest ilma föönita on tulemuseks kole kahupea, kuid olin sellega nõus, sest tahtsin vaid väga oma juukseid terveks saada.

3. Apple cider vinegar rinse

So now that I had changed my washing habits, I needed to take care of the alkaline water situation. Instead of conditioning my hair with a conditioner after shampooing, I started to do apple cider vinegar rinse (vinegar is acid, so it balances the alkaline of the water). For the rinse, I would mix 1 part vinegar with 4 parts water and pour it over my haid and let it sit for about 5 minutes. After that I'll wash it out with water. And I do it once a week.

Nüüd kui olin oma pesemisharjumusi muutnud, oli aeg tegeleda ka kareda vee olukorraga. Selle lahendamiseks hakkasin palsami asemel kasutama õunaäädikat (äädikas on happeline, seega balanseerib aluselisust). Äädikalahuseks segan kokku 1 osa äädikat 4 osa veega ja kastan selle peale šampooniga pesemist oma juustele. Lasen umbes 5 minutit tõmmata ning siis loputan veega maha. Teen sellist lahust kord nädalas.

4. Honey

Honey is a natural humectant  and makes your hair soft and shiny. So I started adding a little honey to my shampoo, to bring back the silkiness of the hair and keep the moisture in ;)

Järgmise olulise sammuna võtsin oma juuksehoolduses kasutusele mee, mis on looduslik niisutaja ja paneb juuksed särama. Lisan paar tilka mett šampoonile, et mu juuksed rohkem läigiks ja et neid niisutada ;)

5. Egg yolk mask

Egg yolks are full of healthy fats and proteins and are natural moisturisers. For the mask I just put egg yolk on my dry hair and scalp, massage it in and let it sit for about 15 minutes. After that I wash it off with COOL water! This is important, cause otherwise the eggs will start to cook on your head :) And then I just shampoo my hair like always. I do this mask about 2 times a month.

Munakollased sisaldavad endas palju kasulikke rasvu, proteiini ja on oma loomult niisutajad. Munamaski jaoks panen lihtsalt munakollase omale pähe kuivadele juustele ja hõõrun selle sisse. Lasen munal peas olla umbes 15 minutit ning siis pesen maski KÜLMA veega maga! See on hästi oluline, sest sooja veega teete endale pähe omleti :) Peale maski pesen pead nagu ikka. Teen sellist munamaski umbes 2 korda kuus.

6. Coconut oil / honey / apple cider vinegar mask

On the other 2 times of the month I would do a super moisturising hair mask with 1 tbs coconut oil, 1 tbs honey and 2 tbs apple cider vinegar. Mix it all together and put it on your hair, leaving it on for about 20 minutes and then wash it off with shampoo.
Coconut oil doesn't want to come off very easily so I've discovered that when you wash your hair with shampoo 2 times and add conditioner, then all the oil comes off and it doesn't leave your hair greasy.

Teisel kahel nädala kuus teen ma aga sellist üliniisutavat ja toitainerikast maski, kuhu panen 1 supilusika kookosõli, 1 supilusikatäie mett ja 2 supilusikat õunaäädikat. Segan nad kõik omavahel kokku ja panen pähe, lastes seal seista umbes 20 minutit. Seejärel pesen maski šampooniga maha.
Kookosõli ei tule väga kergelt juustest välja, kuid olen avastanud, et kui pesta pead šampooniga 2 korda ja peale seda lisada ka palsamit, võtab see viimsegi õlitilga juustest välja ja ei jäta neid rasvaseks.