5 ways to be more positive

Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM


Have you ever looked at a person and thought that how can he/she always be so positive and happy when all you have are struggles and problems and nothing seems to go right? Maybe it's about time to change that and become that positive person yourself ;) It is all about the mindset and when you set your mind to be positive you'll start getting positive results and become a happier person!
Here are the 5 simple steps you can do every day to be more positive:

1. Concentrate On The Good In Life 

...and let go of the bad. It is really important to always focus on what you want instead of what you don't want. This way you set your mind to think about all the positive rather than problems, difficulties, lacks and dislikes. You attrack what you set your mind to, so keep a close look at your thoughts!

2. Be Healthy & Active

It has been scientifically proven that healthy people are happier. And this makes total sense - lack of activity and unhealthy food make people more lazy, negative, emotional and even angrier. Fuel your body with healthy nutricious food and take good care of yourself. 

3. Smile

Smile! It is the simplest thing yet we forgot about it. Smile to people, it makes them smile back and when people see you smiling they automatically want to be more around you cause you seem happy.

4. Be Around Positive People

We are the outline of 5 people we spend the most time with. Think about your friends - are they like you want to be? Are they positive or are they rather negative about everything? Also think about the things you read and where you get your information from - are the news about positive things or about criminals / accidents etc? Maybe you should change that or at least minimise the time spent reading these types of news or being with those kind of people.

5. Close The Day On A Positive Note

I love that! Instead of sitting at a dinner table after an exhausting day at work and talking about the things bothering you, make it a habit to discuss about the good that happened that day. Even if it was the worst day ever, tell one good thing about that day. It makes you look for the good in every situation and also changes your conversation, keeping negativity out of your home, and ends the day on a positive note :)


Kas olete kunagi vaadanud mõnda inimest ja mõelnud, et kuidas ta saab alati olla nii positiivne ja õnnelik ning teil ei paista miski hästi minevat, on vaid ebaõnnestumised ja probleemid? Ehk oleks aeg seda muuta ja saada ise selleks positiivseks inimeseks, kelle õnne olete kadestanud? Õnn on kinni ainult mõtlemises ja kui muuta oma mõtlemist, näete peagi, et hakkate saama palju paremaid tulemusi ja muutute seeläbi ka õnnelikumaks inimeseks.
Siin on 5 lihtsat sammu mida saate igapäevaselt teha, et olla positiivsem:

1. Keskendu kõigele heale

... ja lase halval minna. Väga tähtis on alati keskenduda kõigele sellele, mida tahad, mitte sellele, mida ei taha või mis ei meeldi. Sellega treenid end mõtlema kõigele heale, selle asemel et mõelda probleemidele, raskustele, puudustele ja ebameeldivustele. Sa tõmbad enda ellu seda, millele mõtled - seega hoia oma mõtetel pilk peal!

2. Ole tervislik ja aktiivne

On teaduslikult tõestatud, et terved inimesed on õnnelikumad. Ja ma ei imesta ka miks - vähene liikumine ja ebatervislik toit muudavad inimese laisemaks, negatiivsemaks, emotsionaalsemaks ning isegi kurjemaks. Toida oma keha vaid tervisliku ja toitaineterikka söögiga ja ole aktiivne.


3. Naerata

Naerata! See on nii lihtne, kuid ometi unustame me seda teha. Naerata inimestele, eriti kui nad paistavad kurvad või tõsised, sest see paneb neid teile vastu naeratama. Ning kui inimesed näevad teid naeratamas, tahavad nad automaatselt teie lähedal olla, sest te paistate õnnelik.


4. Ümbritse end positiivsete inimestega

Me oleme kui kokkuvõte või saadus viiest inimesest, kellega kõige rohkem aega veedame. Seega mõtle oma sõpradele - kas nad on sellised, nagu sina tahad olla? On nad positiivsed või pigem negatiivsed inimesed, kes kõige üle kurdavad? Samuti tasuks mõelda sellele, mida sa loed ja kust oma informatsiooni saad - kas need uudised on positiivsed või loed hoopis õnnetustest / kurjategijatest jne? Võib-olla tasuks seda muuta või siis vähemalt vähendada seda aega, mida pühendad negatiivsete sõpradega veetmiseks ja negatiivsete uudiste lugemiseks.

5. Lõpeta päev positiivsega

See meeldib mulle enim! Selle asemel, et peale pikka ja väsitavat tööpäeva õhtusöögilauas oma perele kaebelda kõigest halvast, mis päeval oli, võta endale parem harjumuseks rääkida heast. Isegi siis, kui sul oli maailma kõige hullem päev, siis leia 1 positiivne asi, mis sinuga sel päeval juhtus ja räägi sellest. Esiteks treenib see leidma head igas situatsioonis ning teiseks muudab see täielikult jutuajamist ja õhkkonda kodus ning lõpetab ka kõige halvema päeva positiivse noodiga :)