kristjaana mere camel coat boyfriend jeans ankle boots fedora snowFollow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

kristjaana mere camel coat boyfriend jeans ankle boots fedora winter outfit

mountain lakes in the german alps

kristjaana mere minimal casual winter outfit camel coat boyfriend jeans

kristjaana mere boyfriend jeans chiara ferragni studded ankle boots

german austrian alps mountain lake sunset

kristjaana mere fedora camel coat winter casual outfit

kristjaana mere mango camel coat winter outfit

You know how boring and kind of sad it is to spend all days and evenings alone? I spend all the days alone at home anyway working behind the computer and right now my evenings are alone too since Richard is in Frankfurt for the week. Of course I get to spend 3+ wonderful hours with Thor once he gets home from kinderarten and before he goes to bed, but then I'm all alone in the silence again... Oh, only two more days of this luckily. Richard, be ready, cause I'll be talking A LOT with you when you get home haha!
What do you do when you're bored or home alone? How do you like to keep yourselves busy? I would love to hear your thoughts :)

Kas teate, kui igav ja kohati isegi kurb on veeta kõik päevad ja õhtud ihuüksinda? Ma olen niigi kõik päevad üksinda kodus ja töötan vaikuses arvuti taga, kuid praegu kui Richard on Frankfurdis veedan ka kõik õhtud üksi. Loomulikult need 3+ tundi, kui Thor lasteaiast koju tulnud on ja enne kui magama läheb on super toredad ülivõrdes, kuid siis kui ta magama jääb olen jälle üksi ja vaikuses...
Oeh, õnneks vaid kaks päeva veel seda ja siis tuleb Richard koju tagasi. Haha, ta olgu parem valmis tohutuks jutulaviiniks minu poolt!
Mida teie teete, kui teil on igav või olete üksi kodus? Kuidas endale tegevust leiate ja üksindust eemale peletate? Tore oleks teie mõtteid ja soovitusi kuulda :)

coat: MANGO
pullover: ZARA (similar)
jeans: ZAFUL (here)
hat: H&M (similar)