kristjaana mere hermes birkin bag casual winter outfit coat sneakersFollow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

kristjaana mere gray wool coat white sneakers orange hermes birkin bag

kristjaana mere vila gray coat armani sneakers hermes birkin bag winter outfit

kristjaana mere orange hermes birkin bag leather pants white sneakers winter style

kristjaana mere winter black white gray outfit with orange hermes birkin bag

kristjaana mere gray vila wool coat oragne birkin bag

kristjaana mere vila gray wool coat armani white sneakers birkin bag winter fashion

I know - the bag looks just amazing! Unfortunately it's not mine, but my sweetest mom lended it for me for a day when I was in Estonia. Since the bag is orange, I built my entire outfit around it, letting the Birkin shine while keeping everything else simple. And naturally I had to take some outfit photos with it ;))
Talking of bags, I love-love-love the fact that looking at the feedback on my last night's post it turns out you're all as big of a bag lovers as I am :) What are your other weaknesses when it comes to fashion? Mine are bags, shoes and jewelry when it comes to accessories and dresses when talking about clothing.

Ma tean - see kott näeb lihtsalt jumalik välja! Kahjuks aga pole see minu oma, vaid laenasin seda oma kallilt emalt ühel päeval Eestis olles. Kuna ta on väga erksat oranži värvi ning igal juhul pilgupüüdja, siis valisin kogu ülejäänud riietuse selle ümber võimalikult tagasihoidliku, lastes kotil särada. Ning loomulikult pidin ma ka mõned pildid koos Birkiniga tegema ;))
Rääkides käekottidest, siis mulle nii hullult meeldib see, et vaadates eileõhtuse postituse statistikat ja lugedes tagasisidet tuleb välja, et te olete sama suured kotifännid nagu mina, jee! :) Mind hakkas kohe huvitama, et millised asjad teile moes veel enim meeldivad? Minu suurimateks nõrkusteks peale kottide on veel jalanõud ja ehted, kui rääkida aksessuaaridest ning kleidid, kui rääkida riietusest.

coat: VILA
shirt: ASOS
pants: ZARA (identical here)
sneakers: ARMANI JEANS
watch: MICHAEL KORS