kristjaana mere blue wool coat pink nike trainers outfitFollow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAMkristjaana mere nike free 5.0 pink cheetah trainers sneakers outfit

kristjaana mere winter outfit with pink sneakers

kristjaana mere winter fashion dark blue wool coat white t shirt black jeans pink trainers

kristjaana mere winter outfit dark blue wool coat white t shirt black jeans pink trainers

Good Morning!
We are on our way to Estonia as we speak, flying through Riga today so we should arrive arould 5 pm - right in time for Christmas dinner :))
As for the outfit, here's something I wore last week. A really comfy and casual look with trainers. Funny thing about them is that when I went to pick Thor up from Kindergarten wearing these sneakers, the first thing he said to me instead of "hello mommy" was "have you been running? are you going to work out?". Hahaha no I didn't go running that day, I just wore those dress down my look and add some bright colors.

Tere hommikust!
Praegu kui seda postitust loete, oleme me juba teel Eesti poole. Lendame täna läbi Riia, mistõttu jõuame koju alles umbes kella 5 paiku õhtul - saame astuda täpselt jõululaudu :))
Rääkides aga minu riietusest, siis seda väga mugavat ja lihtsat komplekti kandsin ma eelmisel nädalal. Naljakas asi nende tossudega on aga see, et kui läksin sel päeval Thorile lasteaeda järgi, siis selle asemel, et öelda "tere emme" oli tema esimeseks küsimuseks hoopis "kas sa käisid jooksmas? kas sa lähed trenni?". Hahahaa, ei ma ei läinud sel päeval jooksma. Kandsin neid tosse lihtsalt seetõttu, et nad on nii mugavad ja lisasid mu riietusele veidi värvi :)

coat: ASOS
sweater: GINA TRICOT (similar)
top: H&M (similar)
jeans: GUESS
sneakers: NIKE
bag: FURLA
sunglasses: RAY-BAN