kristjaana mere christmas market

Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

münchen weihnachtsmarkt christkindlmarkt
münchen weihnachtsmarkt christkindlmarkt
kristjaana mere christmas market
kristjaana mere christmas market
münchen weihnachtsmarkt christkindlmarkt essen
richard mere christmas market
münchen weihnachtsmarkt christkindlmarkt
thor mere christmas market
Good evening babes!
Today we enjoyed the 4th Advent and went to the Christmas Market once again. You may think that what the hell are we doing on these Christmas Markets every single weekend haha! But the thing is, that the Christmas Market in Munich is totally different from the one in Tallinn. So today I brought my camera with me and captured a few photos of our day to show you :)
When in Tallinn the Christmas Market is situated in the town hall square with lots of cute little houses where you can buy some souvenirs and glögg, then in Munich the Christmas Market is all over the old town, so it's the size of about 20 Tallinn's markets. There are different Christmas Markets in every square and court yard and you can see little houses selling food, drinks and Christmas souvenirs side by side on all the biggest streets in the old town. So lots and lots to see and do. But also, lots of people. And by lots and really mean A LOT! You can barely move haha, which is why we prefer going to those markets that are in the court yards.
So what can you do in the Christmas Market and what's sold in these cute little wooden houses? Firstly, and my favorite part is that you can eat lots of delicious traditional food here. Naturally you can also drink different types of glögg and bier. Secondly, every hour there are shows held with ancient mythological characters. And lastly, you can buy gingerbread in all shapes & sizes and also Christmas souvenirs and decorations.
All in all it's pretty fun and what I love the most about the Christmas Market here in Munich is that it's cool to go there during daytime and also after dark with all the beautiful lights. I think the biggest difference compared to the market I'm used to going to in Tallinn, is that it's not just some sightseeing place you walk through but rather a place where people get together and hang out. You can come here during the day with your family and kids to watch the shows and eat good food. And in the evenings with your friends to enjoy good company and drink glögg.
Anyway our family had lots of fun today :))

Tere õhtust armsad!
Täna tähistasime me 4.adventi ja veetsime päeva taaskord jõluturul. Te kindlasti mõtlete, et mida me küll iga nädalavahetus seal jõuluturul teeme, kas igavaks juba ei lähe haha. Aga teate mis, seal on päris vahva! Kohalik Müncheni jõuluturg erineb täielikult Tallinna omast ning seetõttu võtsin täna kaamera endaga ühes ja klõpsisin mõned pildid, et jagada teiega meie päeva Müncheni jõuluturul :)
Kui Tallinna jõuluturg asub Raekojaplatsil ja koosneb armsatest väikestest majakestest, kust saab glögi ja suveniire osta, siis Müncheni jõuluturg on üle terve vanalinna laiali ja suuruselt umbes 20 Tallinna turgu kokku. Meil on siin eraldiseisev jõuluturg igal võimalikul vanalinna platsil ja hoovis ning ka kõik suuremad tänavad on täis puidust majakesi, kus müüakse sööke, jooke ja suveniire. Seega vaatamist ning tegemist palju! Kuid sellega koos ka VÄGA palju inimesi. Kohe nii palju, et raske on liikuda, mistõttu me eelistane käia pigem vanalinna hoovides toimuvatel turgudel, kuhu nii meeletut inimmassi ei satu.
Mida aga Müncheni jõuluturul teha saab ja mida nendes puumajakestes müüakse? Esiteks saab siit palju maitsvat kohalikku traditsioonilist toitu osta - minu lemmik osa muidugi ;) Loomulikult saab ka kõikvõimalikke glögisid ja õlut osta. Teiseks toimuvad väljakutel ja hoovides iga tund esinemised, mis kujutavad mütoloogilisi tegelasi, kes käivad ka inimeste seas ringi. Ning viimasena saab jõuluturgudelt osta kõikvõimalikes suurustes ja kujudes piparkooke ja muid suveniire ning jõuluteemalisi dekoratsioone.
Kokkuvõttes on terve üritus päris tore! Mis mulle aga Müncheni jõuluturu juures vist kõige enam meeldib on see, et seal on palju tegemist ja sama vahva nii päeval valges kui ka õhtupimeduses jõulutuledega. Suurimaks erinevuseks võrreldes Tallinna turuga on vast see, et kui Tallinnas on jõuluturg selline tore vaatamisväärsus, kust läbi jalutada ja väike tassike glögi juua, siis Müncheni turg on pigem just jõulueelne kokkusaamiskoht, kuhu tullakse mitmeks tunniks aega veetma. Päevasel ajal saab siia tulla koos pere ja lastega maitsvat toitu sööma ning õhtuti koos sõprade mõnusas seltskonnas erinevaid glögijooke nautima.
Meil oli igal juhul täna väga lõbus :))