christmas gift guide presents for home parentsFollow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

Ok, so when I told you that I find it hard to pick out gifts for men, I totally forget about parents! They're even harder, cause what do you give to someone who already has everything, right!? Well in that case I always like to buy different gifts for home. Firstly, cause I love-love-love shopping for home and secondly, cause these things always come in handy and you know the style of your parents house, so it's quite easy to pick the right things to accompany the overall look :)
For today's gift guide I picked out items that I truly like and would love to have in my home. I'm sure your parents are going to be super happy about getting something like this from Sanda!

Ok, kui ma rääkisin teile, et minu meelest on meestele kõige raske kinke valida, siis ma unustasin täielikult vanemad ära. Sest neile on veel raskem kinke teha haha. Miks? Sest üldiselt vanematel on kõik vajalik juba olemas ja mida siis kinkide kellelegi, kes midagi ei vaja!? 
Sellistel juhtudel meeldib mulle osta erinevaid kinke kodule. Esiteks, kuna mulle lihtsalt väga-väga meeldib koduasju osta ning teiseks, kuna sellised kingid kuluvad alati ära ja te niigi teate oma vanemate maitset ja nende kodu üldist stiili, mistõttu on väga lihtne leida sinna sobivaid aksessuaare :)
Tänanesse kingigiidi valitud esemed meeldivad mulle kõik ülivõrdes ning tahaks neid hea meelega ka oma kodus näha. Mistõttu olen veendunud, et ka teie vanemad on selliste kinkide üles super rõõmsad!