christmas gift guide for home decorations holiday cards gift wrapping papers
Click on the above & below images to shop! :)Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM


Ho-ho-ho!
It's time to start getting ready for Christmas and I'm here to help :) From today you can find a Christmas Giftshop at the top center of my page with different the gift ideas that I'll be updating daily. Also, today starts with a twice-a-week series of gift guides. You can find your gift to everyone! Starting from gifts for her and for him, to kids and parent to best under 50€ finds and last-minute ideas. So lots of ideas for everybody! :))
What's more appropriate way to start your Christmas preparations than by putting on a Christmas sweaterdecorating the Christmas tree and your home with Christmas stockings and candles, sending out beautiful and cute Christmas cards for you friends and family and preparing to pack all those awesome gifts you're going to buy into the prettiest wrapping papers and bags.

Ho-ho-ho!
On aeg alustada ettevalmistustega jõuludeks ning ma olen siin, et teid selles aidata :) Tänasest on mu blogis üleval keskel Jõulukinkide pood, kust leiate palju erinevaid kingiideid ning ma lisan sinna uusi asju iga päev. Samuti algab tänasest uus, kaks korda nädalas esinev artiklitesari Jõulukingi Giid. Sealt leiate inspiratsiooni ja kingitusi kõigile! Alates kinkidest sõbrannadele ja oma kallimatele, mida kinkida lastele ja vanematele, kuni parimate alla 50€ leidudega ja viimase minuti kingitustega. Seega mitmeid mõtteid ja kinke absoluutselt igale ühele! :))
Mis oleks aga veel sobivam viis enda jõulumeeleollu viimisega kui panna selga jõulukampsik, ehtida kuusepuu lahedate ehetega ja kaunistada kodu jõulukaunistuste ning küünaldega, saata oma perele ja sõpradele toredad kaardid ja valmistuda kõigi kingituste pakkimiseks imeilusate ja isikupäraste kinkepaberite ja -kottidega