kristjaana mere camel coat black fedora hat white sweater ripped jeans casual winter fashion


Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM


kristjaana mere camel coat black fedora white sweater ripped jeans casual winter outfit

Hi!
Unfortunately I have only 2 photos of my outfit to show you guys today. Seems really strange looking at these two pictures myself since I usually have at least 10 or so haha. But the thing is, a few days back when I wore this outfit, I had totally forgotten to charge my camera and my phone (how giddy can you be, Kristjaana?!?!) so we could only take one single photo with my phone and two pictures with the camera before they both died... Haha sad but oh-so-true! But then I posted that one photo from my phone to Instagram and so many of you liked it, so I decided that "what the heck" and I'll do an outfit post with only two photos, so you could see all the details :)
So anyway, what are your plans for today? I'm going to do some work at home in the morning, then I have a meeting and after that I'll do some Christmas shopping. Have a great Friday!

Tsau!
Kahjuks saan teile täna ainult kahte pilti oma riietusest näidata. Endal on mul küll väga imelik neid kahte õnnetut pildikest vaadata, kui muidu panen ikka vähemalt 10 pilti endast üles haha. Kuid lugu selles, et mõned päevad tagasi, kui seda riietust kandsin, olin ma unustanud laadida nii kaamera kui ka telefoni akut (kui hajameelne saad sa olla, Kristjaana?!?!), mistõttu saime me teha täpselt 1 pildi telefoniga ja 2 pilti kaameraga enne, kui need mõlemad ära surid... Haha, kurb aga kahjuks vägagi tõsi! Kuid kui ma siis õhtul oma telefonist selle ühe ainsa pildi Instagrami panin ja see outfit nii paljudele teist meeldis, mõtlesin ma et mis seal ikka ja teen siis ühe postituse ka siia nende kahe pildiga, et näeksite ka kõikide riiete infot :)
Igaljuhul, mis plaanid teil tänaseks on? Ma teen hommikupoole kodus veidi tööd, siis päeval on mul üks kohtumine ja peale seda lähen taaskord jõulukinkide jahile. Mõnusat reedet teile kõigile!

coat: MANGO
sweater: CHICWISH
top: H&M (similar)
jeans: GINA TRICOT (similar here)
bag: FURLA

Post a Comment