minu väga hea aasta

Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM


minu väga hea aasta
minu väga hea aasta
minu väga hea aasta

Good morning loves!
I am that type of person who dreams a lot, loves to make plans and writes everything down. I have my calendar and notebook with me all the time to write down all my thoughts and ideas, to make to-do lists and to put them into action. I also like to make plans for the year ahead of me, so at the beginning of each year I review my last year's list and write down new goals for the year ahead. Last week, for example, at my birthday I wrote down 3 things I want to focus on while I'm 27. These are my health, my blog and my German.
Dreaming and making plans comes quite naturally for me and I can't stress the importance of it
 enough. Taking the time to think about what you want, writing it down and making a plan to achieve your goals really makes all the difference in your life! But I know for some it doesn't come as naturally and maybe you don't know where to start? Perhaps you don't have any ideas or maybe you have too many ideas instead?
This is why I teamed up with an Estonian writer who created a book called "Minu väga hea aasta" (My very good year) which helps you go in the right direction and make your new year a very good one. It is basically a notebook with questions from different subjects you need to answer about yourself to help you set your goals and then write down an action plan. Making your dreams come true has never been easier!
Unfortunately the book is written only in Estonian right now, but if you would still like to participate in the giveaway where one of you will win the book and a little notebook to go with it, all you need to do is tell me your biggest dream you wish to achieve in the comments section below :) I will pick out the winner on Nov 30th!
PS: Don't forget to add your e-mail address that I could contact you if you're the lucky winner! Also, check out Minu Väga Hea Aasta's FB page (here) with lots of inspiration!

Tere hommikust armsad!
Ma võin julgelt tunnistada, et ma olen suur unistaja. Ma armastan teha plaane ja kirjutada kõike üles. Kalender ja märkmik on mul alati kaasas, et saaksin koheselt kirja panna uued mõtted ja ideed ning teha plaane järgnevateks päevadeks ning kuudeks. Väga meeldib mulle ka planeerida ette oma tulevat aastat, mistõttu iga uue aasta alguses vaatan ma esmalt alati üle oma eelmise aasta nimekirja, et näha kui paljud unistused täide läksid ja seejärel koostan uued eesmärgid eesolevaks aastaks. Näiteks eelmisel nädalal oma sünnipäeval seadsin ma endale 3 eesmärki, millele tahan oma 27.eluaasta jooksul keskenduda. Nendeks on minu tervis, minu blogi ja minu saksa keele oskus.
Unistamine ja plaanide tegemine tuleb mul väga lihtsalt välja ning ma ei jõua nende tähtsust piisavalt rõhutada. See mõju ja erinevus mu elule, mis tuleb aja maha võtmisest ja mõtlemisest sellele, mis on mulle oluline, oma unistuste kirja panemine ja nende ellu viimiseks plaanide tegemine ongi see, tänu millele need täide lähevad! Kuid ma tean, et paljudele ei tule unistamine ja plaanide nii lihtsalt. Võib-olla mõned teist ei tea, millest alustada? Võib-olla teil ei ole mingeid ideid või ehk on hoopis vastupidi liiga palju ideid?
Et aidata teil oma unistusi ellu viia, on mul teile üks tore loosimine, mille võitja saab endale raamat-märkmiku "Minu väga hea aasta", mis aitab teil läbi küsimuste-vastuste selgitada välja oma eesmärgid, panna paika plaanid ning asuda neid täide viima. Unistuste täitumine pole vist kunagi olnud lihtsam!
Kui soovite loosis osaleda ja oma uuest aastast kõige parema teha, siis pole teil vaja teha muud, kui kirjutada siia postituse alla kommentaar teemal, mis on teie kõige suurem unistus, mida soovite saavutada :) Võitja loosin välja 30.novembril! Ärge unustage lisada kommentaarile oma e-maili aadressi, et saaksin teiega võidu korral ühendust võtta!
PS: Kes ei taha loosiõnne ootama jääda, vaid soovib koheselt oma soove täide viima asuda, siis raamatut saab osta Minu väga hea aasta kodulehelt (siit) ning raamatupoodidest Apollo ja Rahva Raamat.
PPS: Selline raamat oleks üks väga tore kingitus ka jõuluvana kingikotis, et aidata oma pereliikmetel ja sõpradel oma unistusi teoks viia ;)
PPPS: Vaadake ka Minu väga hea aasta FB lehte (siin), kust saab palju inspiratsiooni!

46 comments

 1. praegu on kõige tähtsam unistus juhiload kunagi lõpuks kätte saada, kuid kõige suuremaks unistuseks on magistrikraad veterinaarmeditsiinis kätte saada ja Islandile kolida ning seal loomaarstina töötada :) ning selle unistuse täitumiseks käivad praegu rasked õpingud :D
  lauraliismik@gmail.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oi kui kihvt unistus! Edu Sulle õpingutel ja loodan, et Su unistus teostub peagi ning saad Islandil õpitut praktiseerida :))

   Delete
 2. Pealehakkamist oleks vaja ja kindlasti peaksin rohkem ja suuremalt unistama hakkama, vähem rööprähklemist ja rohkem planeeritud ja organiseeritud elu soovin. Ilmselt oleks üleskirjutamine siin vägagi abiks:)
  aivi5@hot.ee

  ReplyDelete
  Replies
  1. Üleskirjutamine on tõesti tähtis! Mis aga veel tähtsam, on selgus on mõtetes ja unistustes, et need oleksid kuidagi mõõdetavad, sest muidu ei tea, kas see unistus on täitunud või ei ;)

   Delete
 3. Ülikool edukalt lõpetada kevadel.
  sandrareile@gmail.comj

  ReplyDelete
  Replies
  1. Usun, et saad sellega hakkama! Viimased jõupingutused veel ees ;)

   Delete
 4. Minu kõige suurim unistus on lõpetada edukalt ülikooli magistriõpingud ning leida paariks aastaks erialane töö Šveitsis, Austrias või Saksamaal :)
  matlikannabrit@gmail.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Väga lahe! Anna teada, kui siia kanti satud :)))

   Delete
 5. Minu suurim unistus oleks minna Itaaliasse magistrit tegema. Kuna praegu on üsna laialivalguvad lood, siis oleks hädasti vaja kuskilt otsast minema hakata ja oma ellu jälle natuke rohkem organiseeritust ja korda luua.

  jjllaa@hot.ee

  ReplyDelete
  Replies
  1. Väga tore unistus, Itaalia on ju imeilus!
   Alusta kuskilt otsas pihta - hakka uurima näiteks erinevaid ülikoole, kus õpetatakse seda, mida õppida soovid ning uuri, kas mõnes ka Erasmus või mõni muu õpilasvahetusprogramm töötab. Kui algus tehtud, läheb edasi juba ladusamalt ;)

   Delete
 6. Olen väga suur planeerija ka ise. Olen senini märkmikutesse iga kuu kirjutanud kuu eesmärgid, kuid olen seda raamat/märkmiku ka juba mõnda aega piilunud. Hetkel on suurim soov saada endale suvel King Charlesi spanjel ja ka autokool kevadel lõpetada.

  91karolin@gmail.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oo nii lahe! Mul oli ka kunagi spanjel - nii toredad, sõbralikud ja armsad koerad :)

   Delete
 7. Unistan oskusest aega planeerida. No pidevalt jääb päevast puudu... klichtfeldt@hotmail.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tean, mida tunned! Mul aitas hästi see, kui hakkasin oma päeva planeerima ja kellaajaliselt üles kirjutama, millal mida teen. Tunduvalt rohkem saab niimodi tehtud ;)

   Delete
 8. Mina sooviksin tulevased eksamid kevadel ära teha :)

  katrekull1@gmail.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hoian pöialt ja usun, et kui sellele pühendud saad kindlalt eksamid edukalt sooritatud!

   Delete
 9. Ma loodan, et leian lähiaastatel endale unistuste kodu :)

  kadi1002@hotmail.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pane kindlalt täpselt kirja, milline sinu unistuste kodu on - kus kohas, kui suur, kas korter või maja, mitmes korrus, milline sisedisain jne jne. Mida selgemalt on Sul unistus mõtteis ja paberil kirjas, seda parem. Sest Sa saad seda, mida soovid ja kui soovid pole selged, siis ka tulemused pole selged ;)

   Delete
 10. Ülikooli tahaks kevadel lõpetada.
  Lisaks tahaks leida aega minu "hingelisele poolele" ehk lugeda rohkem ja käia rohkem teatris jne. :)

  piia.pahklamae@gmail.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tore! Teater ja raamatud harivad väga ja annavad nii palju hingele :)
   Pane näiteks eesmärgiks lugeda 30 minutit päevas ja käia kord 2 kuu jooksul teatris. Kui suudad sellisest tempost kinni hoida, saad edasi soovi korral juba koguseid suurendada!

   Delete
 11. Hetkel on minu suurim unistus oma pooleliolevad asjad lõpule viia, st lõpetada gümnaasium ning teha ära juhiload :)

  helenmaazik@gmail.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma sain ka oma juhiload kunagi just talvel :) Soovin Sullegi kiiret ja muretut koolide lõpetamist!

   Delete
 12. Unistan, et saaksin oma silmanägemise stabiilseks, et saaks laseroperatsiooni ära teha. Olen end prillide tõttu ebakindlalt tundnud ning ei lase kellelgi endast pilti teha. Ja kui selfisid teen, siis ilma prillideta :D Väike asi kõrvalt vaadates, aga võib nii palju muuta :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ei ole väike asi! Kui see on Sulle tähtis, siis pole vahet, mis teistele tundub. Mul väga paljud tuttavad teinud laseroperatsiooni ja on väga rahul. Loodan, et saad juba varsti end taas kindlalt tunda :))

   Delete
 13. Kui varasematel aastatel unistasin materiaalsetest ja käega katsutavatest asjadest nagu näiteks hea töö, ülikooli lõpetamine või uus telefon, siis viimasel ajal on need jäänud tahaplaanile. Minu jaoks on saanud eesmärgiks ja unistuseks pehmemad väärtused - õnnelik olemine, kvaliteetaeg kallite inimestega, pere, tulevikus emaks saamine ja laste kasvatamine ja lihtsalt päeva lõpus suuteline endale naeratada :) Jah, kõike eelnevat pole nii lihtne oma ellu saada, kuid seda enam on vaja suurelt unistada ja oma unistused paberile silme ette panna!
  Ave22s@yahoo.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Just nimelt! Ja eriti, kui suurimad unistused on käega raskesti katsutavad või mõõdetavad on kirjapanek veel eriti oluline. Hea on alustada näiteks aja planeerimisest - pane omale päevaplaan kell-kellalt kirja, kus pühendad kindlad ajad oma perele / sõpradega kokku saamisele jne :)

   Delete
 14. Minu suurim unistus on päris oma kodu. :) Maja, väike aed, palju rohelust ja vaikust, lähedal asuv veekogu. Nüüd tuleb ainult tööd teha selle nimel, et see ühel ilusal päeval teoks saaks. ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii ilus unistus, kujutasin seda Sinu kirjeldatud maja kohe ette :))

   Delete
 15. Materiaalse poole pealt on minu suurimaks sooviks omada oma kodu..Päris enda oma..Aga vaimse poole pealt sooviksin väga saavutada sisemise rahulolu enda ja ennast ümbritsevaga..

  elen1990@hot.ee

  ReplyDelete
 16. Unistan väga paljudest väikestest ja suurtest asjadest! Näiteks ööbimisest iglus, Ed Sheerani kontserdist, reisist Aasiasse, oma majast. Ja põhiliselt kvaliteetajast oma kallimaga, kes on praegu Šveitsis tööl ja tuleb jõuluks koju.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii lahedad unistused! Iglus ööbimine võib olla omaette kogemus, mida tulevikus oma lastele-lastelastelegi edasi rääkida :) Loodan väga, et Su unistused täituvad peagi!

   Delete
 17. Kas raamat sobiks kingituseks ka noormehele? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Väga hea küsimus!
   Raamatu illustratsioonid ja kirjafont on küll päris naiselikud, kuid see-eest jutt ise on täiesti sobilik mõlemale soole ja pole kuidagi kummalegi poolele suunatud.
   Seega kui antud noormeest joonistused naistest ei häiri, siis miks mitte :)

   Delete
 18. Minu hetke kõige suurem eesmärk on leida tasakaal, sest stress ja rahulolematus on röövinud suurema osa minust. Ja kui inimene ei tule stressiga toime on igasugused probleemid kerged tulema. Ma ei ole selline inimene, nagu ma olla tahaks!
  Sinu blogi annab mulle iga kord positiivse laengu, sest Sa oled nii positiivne ja edasipürgiv inimene.
  Viimane aeg on Sinust eeskuju võtta ja oma eesmärgid kirja panna.
  sigrit.janes@gmail.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Stress ja üleüldse negatiivsus tõmbavad tõesti kahjuks veel rohkem kõike halba ligi ning panevad kõike ja kõiki läbi mustade prillide nägema :(
   Sellisel juhul oleks hästi oluline istuda maha ja mõelda, mida soovid. Pane täpselt kirja see, milline inimene Sa tahaksid olla ja kirjuta vormis "Mina olen..." mitte "Ma tahaks olla...". Loe seda kirja iga päev hommikul ja õhtul - see aitab tohutult!
   Ja nii tore kuulda, et mu blogi Sulle positiivse laengu annab :))))

   Delete
 19. Suurim unistus ja eesmärk on leida rahuldust ning rõõmu pakkuv töö. Olla lastele parem ema ja nendega rohkem kvaliteetaega veeta. Maja renoveerimisega sooviks ka lõpusirgele jõuda ��

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii ilusad ja siirad unistused :) Soovin Sulle nende kiiret täitumist!

   Delete
 20. Ma olen väga suur unistaja aga väga kehv planeerija. Minu suur unistus on lõpuks iseennast leida. See tähendab, et ma väga-väga soovin leida selle päris oma tee. Et ma saaksin teha tööd, mis mulle päriselt meeldib ja hingele pai teeks. Praegu olen küll pudru sees, sest kohe üldse ei tea, mis suund võtta. Selline planeerija tundub ideaalne võimalus üht uskumatut aastat alustada, et leida üles see salapärane "õnn". :)

  laura.kask92@gmail.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, sellisel juhul on oma mõtete kirja panemine erinevatele küsimustele vastamise teel ehk kõige parem viis selle õige "enda" leidmiseks. Vahel aitab ka mõneks ajaks kõigest elust-olust eemale minek ja reisimine, et näha, mis tõeliselt tõmbab :)

   Delete
 21. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Just! Nõustun täielikult! Lõppude lõpuks kahetsetakse ikka asju, mida ei tehtnud, mitte neid, mida tehti. Ja pole vaja karta - mis on hulleim, mis juhtuda saab? Tavaliselt pole selleks midagi erilist, niiet soovitan väga riskida, sest võita on palju :)

   Delete
 22. Kõige suuremaks unistuseks on saada emaks :)

  imbisober@gmail.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. NIi ilus soov ja mõistan seda 100%! Emaks olemine on täiesti imeline :))

   Delete