munich bayern germany city view from saint peter church

Good evening lovelies!
We have been living in Munich for almost half a year already. Most days have been such a dream while others have been not that great. But during these past 5+ months I've gotten to know Munich pretty well and have discovered so many beautiful places and things to do. I really feel so good here and one day I thought more thoroughly about what exactly is it that I like here? I came up with 10 main reasons why I love this city that I want to share with you. So here are the 10 things I love about Munich!
Btw: I took this above photo today from the top of Sankt Peter church while wandering the streets and making memories with my sweet family :)))

Tere õhtust armsad!
Me oleme nüüdseks Münchenis elanud juba peaaegu pool aastat. Enamus päevi on olnud ülivõrdes! On tulnud ette aga ka mõned mitte nii ilusad päevad. Küll aga olen ma nende 5+ kuu jooksul saanud Münchenit päris hästi tundma õppida ja olen avastanud mitmeid imelisi kohti ja toredaid asju, mida teha. Ma tunnen end siin linnas nii hästi ja koduselt. Paar päeva tagasi ma mõtlesin sellele, et mis siis täpselt on see miski, mis mulle siin meeldib? Ma leidsin 10 peamist põhjust, miks ma Münchenit armastan ja jagan neid täna teiegagi. Seega siin on 10 asja, mida ma enim Müncheni juures armastan!
Btw: Ülemise pildi tegin täna Sankt Peteri kiriku tipust, kui veetsime järjekordset mõnusat pühapäevast perepäeva uusi kohti avastades ja mälestusi luues :)))

1. Architecture / Arhitektuur
The architecture here is so my cup of tea with those hirstorical buildings and calm color palettes. The areas extremely pretty are Schwabing (where we live), Altstadt-Lehel and Bogenhausen. Perfect neighbourhoods to live in!
Müncheni arhitektuur on täpselt minu tass teed! Kõik need ajaloolised majad ja pastelsed toonid on nii ilusad! Minu lemmikud piirkonnad, kus üks maja on ilusam kui teine, on Swabing (kus meie elame), Altstadt-Lehel ja Bogenhausen. Ideaalsed naabruskonnad perega elamiseks!

2. Everything is clean / Puhtus igal pool
Everything is super clean here. Although you can't see any trash cans anywhere on the streets, there is no litter either. A street cleaning machine drives by our house literally every morning and even cars don't get dirty here. For a neat freak like me it's kind of perfect.
Siin on kõik nii puhas ja korras! Mis on päris kummaline, kuna mitte kuskil pole näha prügikaste, kuid samas prügi ja prahti ka kuskil pole!? Tänavapuhastusauto sõidab meie maja eest läbi absoluutselt igal hommikul ning isegi autod ei lähe siin mustaks. Minusugusele puhtusearmastajale ideaalne!

3. Bicycles / Rattakultuur
Munich is like Amsterdam. Everybody rides bikes here and you see lots of bicycles everyhere. The bike roads are super good here and since we live in the city center I only move around  by my bike or on foot.
München on nagu Amsterdam. Kõik sõidavad ratastega ringi ja hunnikutes rattaid on näha kõikjal. Pole ka miskit imestada, kuna rattateed on siin ülihead ja rattaga saab tihtipeale kordades kiiremini. Kuna me elame kesklinnas,siis ma liigun ringi vaid jala või rattaga.

4. Cafe culture / Kohvikud
It's no surprise I love good food. And going to cafes. And to my liking there are lots of cafes here, especially in our neighborhood. And what I especially love about the cafes here are the people. Everybody goes to cafes and enjoy spending time there. And they always sit outside, even when it's raining! Cause rain isn't stopping anyone ;) It is common here to start a day with a breakfast at a cafe or a Bäckerei and end your work day with some tea and cake at a cafe aswell. Love it!
Pole vist kellelegi üllatus, et ma armastan head toitu. Ja kohvikutes käimist. Ning minu õnneks on siin palju kohvikuid, eriti veel meie elurajoonis. Mis mulle kohvikute juures aga eriliselt meeldib, on need inimesed seal. Kõik käivad kohvikutes ja naudivad seda. Inimesed istuvad naeratavate nägudega õuekohvikutes ka vihmaste ilmadega, sest keda see vihm ikka segab! Siin on tavapärane alustada oma hommikut väikese saiakese ja kohviga mõnes kohvikus või Bäckereis ning tööpäeva lõpus põigata mõnest kohvikust läbi, et nautida tassikest teed ja tükikest kooki. Nii mõnus!

5. Friendliness / Sõbralikkus
People are next lever friendly here. Total strangers offer their help and everybody smiles and are genuinely happy. It was pretty unusual and hard to get used to at first coming from place where even acquaintances turn their head away to avoid saying "hello"... It's no surprise Munich is named as one  of the 10 best cities in the world to live in!
Inimeste sõbralikkus on siin hoopis teisest maailmast. Meile on hulgaliselt võõraid pakkunud oma abi ja kõik on naeratavad ja silmnähtavalt õnnelikud. Alguses oli selline sõbralikkus kohati võõras ja raske harjuda, kuna olen terve senise elu elanud kohas, kus isegi tuttavad keeravad pea kõrvale, et ei peaks "tere" ütlema... Pole mingi ime, et München on nimetatud maailma 10 parima elukvaliteediga linnade nimekirja!

6. English garten / Inglise aed
There is a HUGE park in the center of Munich. Kind of like Central Park in NY. I love it! Since we live next to the park I like to go there for a run. But you can actually do anything in this park! I've walked, swam, biked, sunbathed, picnicked, played, rode a boat and cafed there. You can also attend dancing classes and outdoor sports there, go surfing, ride a horse etc in Englischer Garten - perfect!!!
Keset Müncheni linna asub üks meeletult SUUR park. Umbes nagu Central Park New Yorkis. Ma armastan Englischer Gartenit! Kuna me elame kohe pargi kõrval, siis ma käin alati seal jooksmas. Kuid õigupoolest saab seal pargis absoluutselt kõike teha! Ma olen seal käinud jalutamas, ujumas, rattaga sõitmas, päevitamas, piknikku pidamas, mängimas, paadiga sõitmas ja kohvikus. Samas toimuvad pargis ja tantsutunnid ja õuetrennid, seal saab surfata ja hobusega ratsutada jne - lemmik koht!

7. Bio
Coming from Estonia where there is only a small selection of bio foods that are rather expensive and you can only buy them from bio markets, living here is quite a dream. Every store has it's own bio line with a huge selection and the prices are practically the same as for nin-bio products. A healthy person's heaven!
Eestis tundsin ma väga puudust heast biotoidu valikust. Kõik, mis oli saadaval, oli esiteks väga kulukas ja teiseks müügil vaid spets biomarketites. Siin on aga hoopis teine lugu! Bio toodete valik on meeletult suur ning isegi igal kauplusteketil on oma biotoodete liin ning hinnad on mitte-biotoitudega praktiliselt samad. Tervislikke eluviise armastava inimese jaoks täielik paradiis!

8. Church carillon / Kiriku kellamäng
There are lots of churches in Munich and it's pretty wonderful waking up to the sound of church bells ringing! It is especially enjoyable in the summer time while having breakfast on the balcony - brings a smile to my face and a kind of calmness to my day ahead.
Münchenis on hästi palju kirikuid ja ärgata hommikul kirikukellade kõla peale on päris imeline! Eriti mõnus on kellamängu kuulata suvel rõdul hommikusööki nautides. Toob kohe naeratuse näole ja loob päeva alguseks hea rahulolu.

9. Ice-cream / Jäätis
I've never seen so many icecream shops and -cafes anywhere else. I already wrote you about my favorite icecream places here, but yeah they take their icecreams pretty seriously :)
Ma pole kuskil mujal näinud nii palju jäätisekohvikuid ja -poode. Kirjutasin teile juba ükskord varem oma lemmikutest Müncheni jäätistest siin. Võib öelda, et see on üks jäätisearmastajate linn :) 

10. Location / Asukoht
Well I can't just leave that out cause a better location is pretty hard to find! The location was one of the main reasons we moved to Munich in the first place. Situated in the center of Europe it has everything - warmth, mountains, city living and beautiful nature.
Ma ei saaks ju seda punkti ometi välja jätta, sest paremat asukohta on raske leida! Justnimelt asukoht oli ka üks peamisi põhjuseid, miks me just Münchenisse kolida otsustasime. Linna paikneb ju keset Euroopat, mistõttu saab siit kergelt ja kiirelt igale poole liigelda ning see asukoht pakub ka kõike - piisavat soojust, mägesid, linnaelu ja -melu ning ilusat loodust.

Follow Kristjaana on Bloglovin / Facebook / Instagram