toddler hiking in the alps mount brauneck bavaria

It's the first day of German kindergarten for my little adventurer today :)
Thor has been so excited and waiting going to the kindergarten for weeks now and the day is finally here. This morning he woke up before 7 am and ran to me, waking me up with hugs and kisses, asking me can we get ready and go to the kindergarten already!?
This weekend we were shopping for all the necessities for the kindergarten and Thor wanted to pick out his lunch box and water bottle on his own. He went for a set with little monster - so sweet!
I love it (and it's a bit sad aswell) that my baby boy is so grown up already, trying to learn all the necessary German words and sentences to be able to understand and talk with other children. He is going to a regular German daycare and I'm pretty sure it is going to be a bit confusing at first but Thor is so eager to learn :)
One thing my sweet son asked me a few weeks ago was to bake him a "going to kindergarten" chocolate cake on the first day. So today I'm going to make him the best chocolate cake ever!
Proud mommy

Täna on sellel väikesel seiklejal esimene lasteaiapäev Saksamaal :)
Thor on juba mitu nädalat olnud nii elevil ja oodanud väga lasteaeda minekut ning nüüd lõpuks on see päev käes. Täna hommikul ärkas ta enne kella 7 üles ja jooksis kohe minu juurde, äratades mind muside ja kallidega, millele järgnes küsimus: "Kas me paneme end nüüd juba valmis ja hakkame lasteaeda minema!?"
Sel nädalavahetusel käisime me lasteaiaks vajalikke asju poodidest ostmas ja Thor tahtis väga aidata valikute tegemisel. Ta valis endale ise välja väikeste kollidega lõunasöögikarbi ja joogipudeli - nii armas!
Mulle nii meeldib (ja samas on ka natuke kurb), et mu väike poja juba suur ja asjalik poiss on, kes püüab väga igast erinevaid saksakeelseid sõnu ja väljendeid õppida, et lasteaias oleks lihtsam teistega rääkida ja neist aru saada. Ta läheb meil tavalisse saksa lasteaeda, mistõttu olen ma kindel, et alguses saab see kõik päris keeruline ja väsitav meie pojale olema. Aga ta on nii õppimise indu täis, et saab kindlalt hästi hakkama :)
Üks palve, mida Thor mulle mõned nädalad tagasi ütles, oli et ma küpsetaksin talle esimesel lasteaiapäeval "lasteaeda mineku puhul"  šokolaadikoogi. Seega täna päeval valmistan ma talle kõige maitsvama  ja suus-sulavama šokolaadikoogi!
Uhke emme

Follow Kristjaana on Bloglovin / Facebook / Instagram

2 comments

  1. Kuidas Thoril esimesed lasteaiapäevad siin Saksamaal möödunud on?

    ReplyDelete
    Replies
    1. Aitäh küsimust, täitsa hästi :) Hetkel käime temaga paar tundi päevas koos harjutamas, sest tema ei saa aru kasvatajast ja kasvataja ei saa aru temast. Seega olen tõlgina abis hehe.

      Delete