kristjaana mere pere

Good morning ladies! How are you doing? I'm feeling a lot better, thankfully, but still have my eardrops and painkillers constantly by my side just in case.
Today I wanted to talk to you about personal photos and storing them. You see, about a month ago my computer just crashed. Totally out of the blue and with no hopes of repairing it. But all my life was in that computer! It was a total tradegy and I was really unhappy for several days. 
We took the hard drive to a local repair place right away and after 3 weeks of waiting they couldn't do anything. So luckily my sister was here visiting us and I could give the hard drive to her to hope that maybe someone in Estonia can fix it and just get all my stuff out from there. But sadly no :(
And now I am super sad, cause not only did I have all my documents and book-keeping and everything important businesswise there, it also stored all of my photos. I had about 7 unpublished set of blog photos there with this, this, this and this outfit waiting to be edited (good thing I at least took a quick #ootd photo with my phone for Instagram). But these photos also included a really sweet mommy & toddler post plus and cool his & hers post with my husband.
OK I understand, those are just outfits and I can always reware them, not a big deal. What is a big deal on the other hand is that ALL our family photos were in my computed. All of our trips and vacays, our wedding photos and most importantly all the photos of Thor since the day he was born. Luckily I have a small selection of photos from all these events up in this blog, but I believe you can understand my sadness.
I really hope none of you have to ever go through this and I advise you to start storing your precious photos additionally somewhere else besides your computer, at least I am from now on!

Tere hommikust naised! Kuidas teil läheb? Ma tunnen end õnneks juba palju paremini, kuid siiski hoian kõrvatilgad ja valuvaigistid igaks juhuks enda läheduses. Mul oleks neid vahvaid karvaseid kõrvaklappe vaja :)
Täna mõtlesin arutleda teiega veidi teemal "isiklikud pildid ja nende säilitamine". Seda põhjusel, et umbes kuu aega tagasi andis mu arvuti otsad. Täiesti ootamatult ja ilma igasuguse lootuseta seda enam terveks saada... Kuid seal arvutis oli ju kogu mu elu! Võite arvata, milline traagika see mulle oli. Olin kohe mitu päeva tujust ära.
Me viisime kõvaketta kohe kohalikku parandusse, et saada päästa, mis päästa annab ja pärast kolmenädalast ootamist saime vastuseks, et midagi päästa ei anna. Õnneks oli just sel ajal mul õde külas ja andsin siis kõvaketta kohe talle pihku. et ehk Eestis õnnestub arvutiparandusel saada mu asjad sealt kuidagi kätte. Kuid kahjuks pidin taaskord leppima eitava vastusega :(
Nüüd olen ma kohe topelt õnnetu, sest mitte ainult ei sisaldanud mu arvuti kõiki mu dokumente ja raamatupidamist ja muud ettevõttega seotut, vaid seal olid ka kõik minu pildid. Mul oli umbes 7 veel avaldamata blogipostituse jagu pilte seal töötlemist ootamas, sealhulgas see, see, see ja see riietus (õnneks tegin ma igast riietusest vähemalt telefoniga ühe #ootd pildi Instagrami jaoks). Ning samuti jäid sinna arvutisse üks armas emme & poja postitus ja samuti üks lahe mehe & naise postitus Richardiga.
OK ma saan aru, et see pole mingi maailma lõpp ja need olid kõigest blogipildid, mida saan alati uuesti teha. Kuid mis on minu jaoks nagu maailma lõpp on see, et minu läpakas olid ka absoluutselt KÕIK meie perepildid. Kõik meie reisipildid ja pulmapildid ning, mis peamine, kõik pildid Thorist alates ta sünnist :((( Õnneks olen käputäis pilte läbi aastate teiega siin blogivahendusel jaganud ja tänu sellele on need ka mul alles, kuid see on kõigest väike osa ja usun, et mõistate kui väga kurb ma olen.
Ma tõesti loodan, et keegi teist ei peaks kunagi sellist asja läbi elama ja selle vältimiseks soovitan teil kõik oma armsad fotomälestused salvestada lisaks arvutile ka kuskile mujale. Mina olen igal juhul edaspidi targem ja panen väärtuslikult pildid ka välisele kõvakettale :)

Follow Kristjaana on Bloglovin / Facebook / Instagram

7 comments

 1. Mul juhtus kevadel sama asi, et arvuti lihtsalt üks päev enam tööle ei läinud, kõvaketas katki. Pidin ka shoki saama ja olin suht nutuäärel, kuna kogu mu elu on ju arvutis, küll koolidokumendid, pildid ja muusika. Kuid mul õnneks vedas ja saadi kätte kõik failid, mis enne mu vanal kõvakettal oli. Kuid noh, ega ma sellest väga õppinud pole ehk pole väliskõvakettale oma tähtsamaid faile pannud, kuigi peaks vist.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Siis sul vedas jah! Ma loodsin ka niiväga, et saadakse ikka failid kätte, kuid kahjuks ei :(

   Delete
 2. Kristjaana, miks sa seivid oma postitusi Bloglovinis igaaaaa kord? See on nii tyytu, et koigile see teade tuleb, igakord on sinu postituse taga 1 person saved this, Kristjaana saved her own post.

  Miks??? Stop:(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tere!
   Esiteks ma ei mõista, kuidas Sul mingi teade tuleb, kui ma midagi salvestan? Ma followin seal üle 60 inimest ja mulle ei tule kellegi kohta teateid. Oleks väga tüütu ja mind absoluutselt ei huvita ka, mida keegi salvestab... Kindlalt saad seadetest muuta neid notificationeid.
   Ja teiseks, kindlasti ei lõpeta ma seda salvestamist. Ma salvestan alati kõik oma blogi postitused oma isikliku profiili alla, et kui vaadata minu eraprofiili mitte blogi oleks siiski kõik postitused kohe leitavad ja klikitavad.

   Delete
 3. See on jah nii kurb, et alati pärast sellist õnnetust hakkame hoolega pilte ja dokumente ka mujale salvestama. Ma pidin samuti sellise asja läbi tegema, kuid nüüd teen kõigest olulisest varukoopiad.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Täitsa nõme jah :( Enne ikka ei mõtle kui juba liiga hilja. Nüüd teen ka koopiaid edaspidi!

   Delete
 4. Ma olen tohutu piltide ilmutaja ja mulle meeldib aeg-ajalt vanu pilte albumites sirvida. Tänu su meeldetuletusele võtan ennast kätte ja ilmutan selle aasta pildid ka ära. Mul on kolme reisi jagu pilte ja perepilte, niiet tuleb ennast jälle kätte võtta:) Arvutist vaatamine pole ikka sama!

  ReplyDelete