kristjaana mere hm leather mini skirt

Good morning babes and hello September! I think I've never before experienced such a warm September - it is still sunny and +30 here, so no signs of summer stopping yet :)
Remember that on Sunday I told you about going to an Ice-cream Market? Well we went and it was a lot of fun! And this is what I wore that day to eat all those ice-creams. I am absolutely in love with this leather skirt from H&M! It's a perfect mini skirt for any season and I can already think of so many different ways of styling it, which is always a good sign ;) Thinking of wearing it next time with heels and a white button down shirt for a very classy feminine look.
Happy first day of school for everyone who are still or again attending it! And for other, happy first day of the new season!

Tere hommikust armsad ja tere septembrikuu! Ma pole vist küll kunagi varem kogenud nii sooja septembrit - meil siin endiselt päike ja +30 kraadi, ei märkigi suve lõpust :)
Kas mäletate, et pühapäeval rääkisin teile, et läheme Jäätisefestivalile? No igal juhul seal me käisime ja see oli väga vahva! Ning see oli riietus, mida ma seal kõiki neid jäätiseid süües kandsin. Ma olen täielikult armunud sellesse H&M'i nahkseelikusse! Ideaalne miniseelik igaks hooajaks ja mul on peas juba nii palju erineivaid riidekombinatsioone, kuidas seda kanda, mis on alati hea märk ;) Järgmine kord plaanin seda kanda kontsakingade ja valge triiksärgiga, luues eriti klassikalise ja naiseliku komplekti.
Ilusat esimest koolipäeva teile kõigile, kel veel või jälle koolitee ees! Ning kõigile teiste mõnusat esimest uue hooaja alguse päeva!

Shop the look:


kristjaana mere nude sleeveless top leather mini skirt

kristjaana mere nude sleeveless top leather mini skirt fall 2015 trend outfit

kristjaana mere hm leather skirt furla bag prada sunglasses outfit

kristjaana mere nude top leather skirt summer outfit munich street style

kristjaana mere black leather mini skirt outfit style fashion

H&M LEATHER SKIRT (soon in stores!)
VERO MODA TOP (similar)
H&M SANDALS (similar)

Follow Kristjaana on Bloglovin / Facebook / Instagram