kristjaana mere blue polka dot pleated skirt

Hey-hey-hey! Looks like my today's outfit has jumped right out of the 50's haha ;) Very playful and girly was I indeed on Thursday afternoon when Richard and I headed to our daily 10km walk around the city. So nice to be active and moving around again and to have Richard on board with me. It actually started raining a lot and we ended up being quite wet when we got back home, but better wet and toned than growing our butts on the couch, right!?
Today we are filming a video for the blog, since a lot of you have asked me to do it :) Hope it turns out fun and you'll love it! Later we're meeting with some friends who are visiting Munich for few days. Really nice to have so many friends coming here all the time :)))

Hei-hei! Paistab nagu oleksin otse 50'datest välja hüpanud oma tänase riietusega haha ;) Nägin tõepoolest väga mänguline ja plikalik neljapäeva pärastlõunal välja kui Richardiga meie igapäevasele 10km jalutuskäigule suundusime. Nii mõnus on olla jälle aktiivne ja ringi liikuda ning eriti tore, et ka Richard on minuga samal meelel ja liikuda armastab. Selle jalutuskäigu ajal hakkas küll täiega vihma sadama, niiet me olime päris märjad kui koju tagasi jõudsime, kuid mis see vihm ikka teeb! Parem veidi märg aga treenitud kui tagumikku diivanil laiaks istuda eks!?
Täna filmime me blogi jaoks videot, kuna paljud teist on selle järele soovi avaldanud :) Loodan, et sellest tuleb üks vahva video ja et teile see meeldib! Hiljem saame sõpradega kokku, kes hetkel mõned päevad Münchenis puhkavad. Nii tore, et väga palju meie sõpru muudkui siia satub :)))

Shop the look: 


kristjaana mere blue sweater polka dot pleated skirt

kristjaana mere blue sweater white stripe

kristjaana mere blue polka dot skirt

kristjaana mere blue pleated skirt white trainers

MARKS&SPENCER SWEATER (similar here and here)
LINDEX PLEATED SKIRT (similar here and here)