müncheni keskus vanalinn marienplatz

Finally I'm getting around to answer all your questions about our move! We have been living in Munich for four weeks already. Since all the questions came in Estonian, I'll aswer them only in Estonian aswell. Please use translator if you wish to translate my answers into your language :)

Lõpuks vastan ma kõigile teie küsimustele meie Münchenisse kolimise kohta! Uskumatu, et möödunud on juba pea 4 nädalat sellest, kui siia saabusime. Avastamisrõõmu on veel küllaga, kuid hakkame juba vaikselt sisse elama. Grupeerisin osa küsimusi kokku, mis kordusid või olid samasisulised. Minu vastuseid saate lugeda altpoolt :)


KOLIMINE


Miks Eestist ära kolisite?
Ma olen teadnud nii kaua kui mäletan, et ma elan oma elu jooksul erinevates paikades. Me elame vaid korra, mistõttu tundub minu jaoks "raiskamine" veeta terve oma elu vaid ühes kohas, eriti kui see koht on veel armas pisikene Eesti. Kogeda erinevate paikade energiat ja saada osa erinevatest kulutuuridest rikastab elu meeletult ja ma poleks nõus sellest mingil juhul ilma jääma!

Miks München?
Eestist ära kolimist oleme me Richardiga plaaninud nüüdseks juba vist 7 aastat. Selle aja jooksul on meil palju erinevaid kohti olnud mõttes, kuid siiani pole olnud kolimiseks ei õige aeg ega koht. Mingi hetk aga saime selgeks, et me soovime elada Saksamaal. Seda kolmel põhjusel - ta asub Euroopas, ta on piisavalt soe ja seal on tugev, arenev ühiskond. Lõuna-Euroopale omane mañana suhtumine pole kindlasti elutempo, milles mina elada sooviks...

Kas plaanite sinna elama jääda või on see vahepeatus veel uuema koha ees?
Hetkel tulime ikka plaaniga siia jääda ilma ajaliste piiranguteta. Ei välista seda, et 10 aasta pärast hoopis kusagil mujal elame, kuid esmamulje on Münchenist super ja oleme väga rahul :))

Kas olete seal ka varem käinud või tuli otsus töö/sõprade/muu pärast?
2 aastat tagasi veetsime mitu nädalat külastades Saksamaa erinevaid linnasid, et leida see kõige rohkem "meie" paik, mida hakata kutsuma enda koduks. München oli armastus esimesest silmapilgust! Kuid muid kindlaid põhjuseid seoses Müncheniga polnud, lihtsalt võlus see linn meid kogu oma olemusega.

Kui kaua te seda otsust kaalusite?
Kui eelmisel kevadel otsustasime kindlalt, et aitab unistamisest ja teeme asja teoks, siis olid kõik kaalumised juba tehtud. Panime korteri müüki, lõpetasime Eestis pooleliolevad projektid ja enam tagasiteed polnud :P

Kas oli raske oma kodu maha müüa? Miks ei soovinud näiteks välja üürida?
Minule polnud see kogu protsess väga raske, sest ootusärevus ja unistuste teokstegemise käegakatsutav kaugus oli niivõrd eufooriasse viiv. Küll aga oli see hetk, kui olime kõik oma asjad kodust välja viinud ja sulgesime ukse viimast korda oma seljataga, ikka päris kurb.
Otsustasime müüa, kuna see korter polnud meie unistustekorter ega ka investeering tulevikku.

Kas on plaan kunagi Eestisse tagasi tulla?
Ma kindlalt midagi veel ei ütle, sest oleme ära olnud vaid loetud päevad, kuid Eesti on nii armas koht elamiseks ja jääb meie koduks alati, nii et miks mitte! :)

ELU MÜNCHENIS


Kas teil on seal ees tuttavaid, sõpru või sugulasi?
Me ei tea Münchenist veel mitte kedagi :P

kas ostsite kodu Münchenisse või üürite?
Münchenis elab umbes 2 miljonit inimest, mistõttu on kinnisvara nõudlus meeletu ja üüri/müügi hinnad umbes 5 korda kõrgemad kui Eestis. Korteri saamine on omaette seiklus ja tohutult raske, oleme hetkel väga õnnelikud oma üürikorteriga.

Kas saksa keelt räägite?
Ei räägi. Ma olen keskkoolis 3 aastat õppinud, kuid see pole arvestatav rääkimine. Õpime jooksvalt :)

Millega seal tegelema hakkate / elatist teenite?
Ikka tööga :)

Kas on plaanis mingeid reise ette võtta teistesse Euroopa linnadesse?
Jaa muidugi! Me oleme Euroopa keskpunktis ja siit reisimine on ainult lust. Esimesed reisiplaanid juba tehtud.

THOR


Mida arvab kõigest kolimisega seonduvast Thor?
Thor veel ei adu seda kõike. Ta ei mõista vahemaade kaugusi ja on näha, et vahel on ta kurnatud ja tujukas, sest ka tal on elumuutus ja see on ainus viis, kuidas ta oskab väljendada oma ebakindlust. Üldjuhul aga on ta rõõmus nagu ikka ja naudib elu uues kohas.

Kas oled Thoriga kodus või plaanid ta lasteaeda panna?
Praegu oleme me kodus, kuid plaanin teda kindlalt ka lasteaeda panna, et ta saaks teiste lastega koos mängida ja õpiks keelt.

Kas Thor läheb kooli Saksamaal või Eestis?
Sinna on veel nii palju aega, et me pole sellele mõelnud. Üks põhjusi, miks võtsime kolimise ette just nüüd, oligi Thori vanuse pärast. Hetkel ei ole meil mingeid kohustusi, mis seoks meid kindla elukohaga ja koolini mitmed aastad aega.

Mis auto teil on?
Meil on juhuse tahtel Baierimaale ideaalne valik, kohalik toodang - Bayerische Motoren Werke.

Mis eriala haridus teil on?
Minul on baka ettevõtluses ja ärijuhtimises, Richardil pooleli juuraõpingud.

Kus te enne töötasite?
Mina olen põhiliselt teinud erinevates ettevõtetes turundust, viimati töötasin aga panganduses. Richardi tööd on kõik ühel või teisel kujul hõlmanud autosid.

12 comments

 1. Nii toredad vastused, loodetavasti läheb teil kõik hästi!:) Nagu aru sain, siis sina oled Thoriga kodus. Kas Richardil on töö olemas?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, ma usun ka, et meil läheb kõik väga hästi!
   Otsime hetkel mõlemad tööd :)

   Delete
 2. Vaga tublid olete, nii vahva lugeda kui inimesed oma unistusi teoks teevad, kolimine uude riiki on alati raske ja suur ettevotmine. Mina olen samuti teadnud, et tahan Eestist ara ja kolisime Louna Euroopasse, kus on toesti see kurikuulus manana, manana mentaliteet, aga pean utlema, et kuna mul on oma firma siis ma tooalaselt selle mentaliteediga vaga kokku puutuma ei pea. Samas on vaga tore naha, et inimesed on palju rahulikumad ja oskavad elu nautida. Kusjuures mul on samuti kodus kasvamas toddler nimega Thor :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Väga lahe! Väiksed Thorid igal pool :)) Isegi siin Münchenis on tegelt näha, et tempo on teine kui Tallinnas. Võib-olla lihtsalt asi selles, et inimesed on rõõmsamad ja rohkem avatud.
   Mis riigis teie elate? :)

   Delete
 3. Louna-Hispaanias :)

  ReplyDelete
 4. Edu teile! Ise tulin kaaslasega peaaegu 2 aastat tagasi Austraaliasse, oleme ennast sisse seadnud Melbourne'is, mõlemal on tööd ja naudime suurlinna elu. Sellised muutused on vahel vajalikud, panevad meid hindama neid asju, mis kodus olemas on ja millele enne suurt tähelepanu ei pööranud. Eestisse külla plaanin nüüd varsti tulla ja vaatan, mis tunde väike Eesti minus tekitab. Teises keskkonnas elamine annab tohutult juurde, olen palju sallivamaks ja sõbralikumaks muutunud:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kõlab väga mõnusalt! Ja nõustun täiesti kogu Sinu jutuga :)

   Delete
 5. Mina elan ka Lõuna-Hispaanias. Mulle see mañana mentaliteet väga meeldib, sest aitab eristada olulist ebaolulisest. Korduvalt olen täheldanud, et asjad mida olen edasi lükanud kaotavad lõpuks tähtsuse. Tuleb välja, et neid polekski pidanud tegema. Oleks kohe rapsima kukkunud, oleks see olnud asjatult raisatud aeg. Siin on inimestel lihtsalt teised prioriteedid, olulisem on isiklik õnnetunne ja rahulolu eluga kui edukus. Ja tegelikult, see manjaanatamine on veits üle tähtsustatud ka, tõeliselt tähtsad asjad aetakse siin väga kiirelt jutti.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Võib-olla tõesti, polegi sellise nurga alt sellele lähenenud :) Ja eks teistpidi mõttetu rabistamine ja kellelegi teisele enese tõestamine ka mõttetu ja kokkuvõttes ei anna oma elule mingit väärtust.

   Delete
 6. Millist tööd te teete? :) Kas on raske tööd leida? Keelebarjäär?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hetkel me veel ei tee tööd ja asume kohe-kohe otsima. Loodetavasti pole raske :)
   Keelebarjääri on veidi ikka, kuna räägime veel mõlemad vaid algtasemel saksa keelt. Üldiselt aga saab inglise keelega ka ilusti hakkama.

   Delete
 7. No vot, just sedasorti postitust ma otsisingi! Hakkan kindlasti nüüd järjepidevam blogikülastaja olema, sest on innustav lugeda, kuidas keegi teine ka samamoodi uut elu välismaal alustab - ma ei ole üksi!Lugesin kõik neli soovitatud postitust läbi, aitähh! Sain oma küsimustele vastused. Enne valdas mind pigem hirm, aga Sina võtad kõike nii positiivselt ja edasiviivalt, tõesti - kõik on ju suhtumise küsimus!

  ReplyDelete