zara-leather-pants-fur-vest-winter-outfit-milan kristjaana mere

Ciao bellas! Milan is so amazing I don't even know where to start... I am totally in love with this city - the architecture, the fashion, the people, the food, everything! This has been a great trip and I'm so glat we took it. Sharing these moments with two of the most important people in my life is a true blessing and the fact that we're here during fashion week madness is another dream come true. Zipping coffees at a cafe next to Anna Dello Russo or shopping at Agent Provocateur next to one of my style icons Elena Perminova like it's totally normal and random haha. LOVE IT!!!!
In today's post you can see the outfit I wore on Sunday mixing black and fur - a classic combo with leather pants, a simple pullover, ankle boots and a fur vest.

Ciao bellas! Milaano on nii imeline, et ma ei teagi kohe kust otsast alustada... Olen sellesse linna täielikult armunud - arhitektuuri, moodi, inimestesse, toitu, kõike! See on olnud tõesti suurepärane reis ja mul on nii hea meel meie uitmõtte üle seda külastada. Jagada kõiki neid hetki ja kogemusi oma kahe kõige kallimaga on ülim tunne ja see, et oleme siin just moenädala hullumaja ajal on minu järjekordne täitunud unistus.
Juua kohvisid Anna Dello Russoga kõrvallauas või proovida pesu Agent Provocateuris oma stiili-ikooni Elena Perminova kõrval nagu see oleks täiesti tavaline ja igapäevane haha. IMELINE!!!
Tänases postituses on pildid minu pühapäevasest riietusest komplekteerides musta ja karva. Klassikaline kombo läbi nahkpükste, džempri, kontsaga saabaste ja karusnahkse vesti.

Shop the look:blue-love-moschino-bag-fur-vest-leather-trousers
red-fox-fur-vest-zara-black-pullover-leather-pants-outfit-milan kristjaana mere

black-leather-fur-look-fashion-outfit kristjaana mere

see-by-chloe-black-ankle-boots kristjaana mere

zara-black-turtleneck-pullover-fox-fur-vest-ray-ban-sunglasses kristjaana mere

ray-ban-sunglasses-fur-vest-leather-zipper-trousers-calvin-klein-beltZARA LEATHER PANTS (similar) AND PULLOVER (similar) (both new collection)
FUR VEST (more here)
LOVE MOSCHINO BAG (light blue version)

1 comment