chicwish-white-boho-shirt-zara-jeans-asos-blue-coat

Lately I've been a fan of white boho shirts. I like how versatile white clothing is, making it easy to mix with skirt and heels for classic workwear or with jeans and flats for a casual weekend outfit like I wore a few days back.
Usually I'm not really into weshops that sell their own clothing instead of different well-known brands, because I can' be certain of the quality. But recently I discovered Chicwish and saw a huge selection of white boho clothing so I gave it a try and ordered 3 things. The shirt I'm wearing in this post, this white jumper and also that gorgeus lace dress. I have to say I'm very pleased with the quality of all those products and the prices are really good, too!
Have you ordered anything from Chicwish? Give me your feedback!

Viimasel ajal olen ma suur valgete boheemlaslike pluuside fänn. Mulle meeldib nende mitmekülgsus, mistõttu on neid lihtne sobitada nii seeliku ja kingadega kontoririietuseks kui ka teksade ja madalate jalanõudega mugavaks nädalavahetuse komplektiks, nagu ma kandsin ka mõned päevad tagasi.
Üldiselt ei osta ma eriti veebipoodidest, mis müüvad omaloomingut mitte erinevate tuntud rõivabrändide toodangut, mistõttu ma ei saa olla kindel riiete kvaliteedis. Kuid hiljuti avastasin ma Chicwishi poe ja nägin seal suurt valgete boheemlaslike riiete valikut, seega tegi väikse katse ja tellisin 3 asja. Selle pluusi, mida kannan siin postituses, valge kampsuni ja ka selle imeilusa pitskleidi. Pean tunnistama, et ma ei pidanud pettuma ning olen kõigi riiete kvaliteediga väga rahul ja ka hinnad olid supersoodsad!
Kas te olete Chicwishist midagi tellinud? Milline on teie tagasiside antud poele?

Shop white boho tops and dresses:

fall-outfit-wool-coat-white-top-jeans-flats

chicwish-white-boho-dress-asos-blue-wool-coat-east-urban-earrings

blue-outfit-mango-flats-zara-jeans-asos-coat

chicwish-boho-white-top-dress-asos-coat

asos-blue-wool-coat-chicwish-top-zara-jeans

CHICWISH BOHO TOP
ASOS COAT (here)
ZARA JEANS
MANGO SHOES (similar pointed flats)