fashion books chanel vogue

Reading books is one of my favourite pastime activities and I read at least an hour a day. I suggest you to do the same :) Turn off your TV or computer and go sit in an hammock or go to the beach and read a book! Cause it's summer and reading is just so relaxing and educating at the same time. Read books on the subjects that you are interested in. For example, in the winter I read all sorts of books about communication and about how people think and act. Now I'm in the middle of my third book about finance. After that, moving on to fashion for easier summer readings. 
Below this post you'll  find lots of fashion books from which to choose. And of course necessary items like candles, vases with flowers, accessories and picures to go together on the table with your books for that gorgeous decor look as in these photos.
Do you love to read? When was the last time you read a book? What was it? Let me know! :)

Raamatute lugemine on üks mu lemmikumaid ajaveetmise viise ja ma loen iga päev vähemalt tunnikese. Soovitan teilgi sedasama teha :) Lülitage välja oma telekas või arvuti ja minge istuge õue võrkkiike või minge randa ja lugege raamatuid! Sest praegu on suvi ja lugemine on lihtsalt nii mõnus ja hariv tegevus üheaegselt. Lugege raamatuid teemadel, mis teid huvitavad. Näiteks talvel lugesin ma raamatuid motivatsioonist, suhtlemisest ja inimeste käitumisest. Praegu on mul poole peal kolmas finantsvaldkonna raamat ning kui see läbi saab, siis võta kätte suviselt kerge moealase lugemise.
Selle postituse allosas leiate palju moeraamatuid, mille seast valida endale miskit lugemiseks. Ning loomulikult ka sinna juurde käivad olulised esemed nagu küünlad, vaasid lilledega, lauakaunistused ja pildid, mis panna lauale koos raamatutega, et luua oma kodus sama ilus kujundus nagu siin piltidelgi.
Kas teile meeldib lugeda? Millal viimati raamatut lugesite? Mis raamat see oli? Andke mulle teada! :)

christian dior balmain roger vivier books

fashion books table setup camera flowers

book table candle fresh flowers

(Photos via Pinterest)

Shop fashion books here:


Candles & vases:


Picture frames & trays: