crete hersonissos summer denim shorts lace top outfit

Hi guys! I'm now back in Estonia from my vacay in Crete and ready to start blogging again :)
If you follow me on either Instagram or Facebook, you've seen some teaser photos from our stay there. And if you're not following me yet, you should now hehe!
Although I brought my laptop with me to blog, I just didn't feel like spending any time behind the screen and decided to take the maximum of the time with my little family in this beautiful and extremely warm island. Hope you can forgive me for that and look forward to my new posts :)
In this post I share with you the photos from the first two days in Hersonissos, the city where we stayed in. Walking through the streets, looking at sunsets by the sea and enjoying morning frappes from a coffee shop near by.
PS: Has any of you been to Crete? How did you like it?

Tsau kõigile! Ma olen nüüd tagasi Eestis puhkuselt Kreeta saarel ja valmis taas blogima :)
Kui te järgnete mulle Instagramis või Facebookis, siis te olete juba näinud mõnda teaser-pilti meie puhkusest. Ning kui te veel ei järgne mulle, siis nüüd on õige aeg seda teha hehe!
Kuigi ma võtsin Kreetale läpaka kaasa et blogida, ei tahtnud ma seal kohapeal olles kulutada ühtegi minutit arvuti ekraani vahtides, vaid võtta hoopis maksimumi sellest ilusast ja meeletult palavast saarest oma väike perega. Loodan, et te andestate mulle seda ja ootate pingsalt uusi postitusi :)
Selles postituses jagan ma teiega pilte kahest esimesest päevast Hersonissoses, linnas, kus me peatusime. Me jalutasime mööda tänavaid, vaatasime mere ääres päikeseloojangut ja nautisime hommiku-frappesid lähedalasuvast kohvipoest.
PS: Kas keegi teist on käinud Kreetal? Kuidas meeldis?

hersonissos crete night yellow tfnc dress

rock cliff hersonissos crete view

yellow tfnc skater dress crete

hersonissos beach night view

blond toddler tank top orange shorts crete