tips to dreams coming true

Follow via BLOGLOVIN / FACEBOOK / INSTAGRAM

Everybody has dreams but few have their dreams come true. Why so? Maybe because only few know how to make their dreams come true and are DETERMINED to make them come true.
Whether you have a small dream like a new pair of shoes or a handbag or a bigger dream of having your own apartment, or travelling the world or losing 5 kg or whatever possible dream you may have, you can have it. It doesn’t matter what you want as long as it is YOUR dream, not anybody elses. The important thing is that you have to really-really want it! You have to need it as much as you need breathing for survival. Thinking of your dream has to deeply move you through making you smile or cry every time you think of it.
So do you want to make your dreams come true? I’m giving you 5 simple steps to follow that have helped me and that will definitely help you, too :)

1. Write it down


That is the most important step in reaching your dreams. When you write a dream down, your mind is cognitively aware of it and gets to work on achieving it.

2. Picture it

Once you’ve written your dreams down, it’s time to find photos of them. Make a dreamboard , a collage of photos, and put it everywhere you can see it – on your bedside table, on fridge, on the desktop of your computer and phone. But make sure you have the photo of your exact dream, cause you’ll get what’s on the photo. So for example, if you dream of a black Bentley, don’t take a photo of a white one :)

3. Make a plan

You have to turn your dream into a plan to make it happen.
So let’s say you want to lose 5 kg for summer. For that dream to come true you first have to follow the first 2 steps above. After that it’s time to make a plan, write down a date. If you want to lose 5 kg by summer, the date is 1st of June. Put it into your calendar. Better yet, put the picture of your dream body on the page of June 1st. After the end-date is set, it’s time to move backwards and set some milestones. We have 2 months till June, so you have to lose 2,5 kg/a month. That makes 625 g in a week. In order to to that, you’ll probably have to work out and lower your calorie intake or whatever works the best for you.

4. Think of it

Live every day as if you have already achieved your dream. Think of it, dream of it, talk about it – make it real. Take 30 minutes every day just thinking of all the things you are grateful in your life and to think about what you’ll have, who you’ll be when you reach your dreams. This way you’ll send out positive energy and sooner you’ll realize, good things are happening to you!

5. Invest in your relationships

And last but not least, appreciate people in your life. Invest time and energy into the relationships with your family, friends and everybody important to you. Because at the end of the day, your dream is worth nothing, if you don’t have anyone to share it with.

Kõigil meist on unistused, kuid vaid üksikute unistused täituvad. Miks nii? Ehk seetõttu, et vaid üksikud teavad, kuidas oma unistusi realiseerida ja on piisavalt SIHIKINDLAD oma unistuste täitumiseks.
Vahet pole, kas su unistus on väike, näiteks uus kingapaar või käekott, või on su unistus hoopis suurem, nagu korteri omamine, üle maailma reisimine, 5 kg kaotamine kehakaalust või mis iganes võimalik unistus sul võib olla. Unistuse suurusel pole mingit vahet, kuni see on SINU unistus, mitte kellegi teise. Kõige tähtsam on, et sa tõesti kogu südamest tahad seda! Sa pead vajama oma unistuse täitumist sama palju, kui sa vajad õhku hingamiseks. Iga kord, kui mõtled oma unistusele, peab see sind sügavalt liigutama ja ajama kas nutma või naerma. Seega, kas sa tahad, et su unistused täituksid?
Ma panin kirja 5 lihtsat sammu, mille järgimine on aidanud minu unistustel täituda ja mis aitavad kindlalt ka sind :)

1. Kirjuta unistus üles

See on unistuste täitumises kõige olulisem samm. Unistust kirja pannes annad sa signaali oma ajule, mis hakkab alateadlikult tööle nende teostamiseks.

2. Tee pilti

Kui oled oma unistused üles kirjutanud, on aeg viia need kokku piltidega. Koosta unistuste tabel, mis on kollaaž piltidest, ning pane see igale poole nähtavale kohale – voodi kõrvale, külmkapi peale, arvuti ja telefoni taustapildiks jne. Kuid veendu, et pildil on sinu täpne unistus, sest sa saad selle, mis on pildil. Näiteks, kui unistad mustast Bentleyst, siis ära kasuta valge Bentley pilti :)

3. Koosta plaan

Selleks, et unistus täide läheks, on vaja see muuta plaaniks.
Oletame, et unistad suveks 5 kg kergemast kehast. Et see unistus täituks, pead sa kõigepealt järgima esimest kahte sammu. Seejärel on aeg asuda plaani koostamise juurde. Pane kirja kuupäev! Kui sa soovid kaotada 5 kg suveks, siis kuupäev on 1.juuni. Kirjuta see oma kalendrisse, veel parem kui paned 1.juuni peale pildi oma unistuste kehast. Kui lõpp-kuupäev on märgitud, hakka sellest tagasipoole liikuma ja vahepealseid eesmärke seadma. Juunini on hetkel 2 kuud, seega pead sa kaotama 2,5 kg/kuus. See teeb 625 g nädalas. Et see teostuks, pead sa arvatavasti trenni tegema ja vähendama päeva jooksul söödavate kalorite arvu või kasutama muud viisi, mis sulle kõige paremini sobib.

4. Mõtle sellele

Ela iga päev nii, nagu su unistus oleks juba täitunud. Mõtle sellele, unista sellest, räägi sellest – tee see tõeliseks. Võta iga päev 30 minutit sekke, et lihtsalt mõelda kõigele oma elus, mille eest sa oled tänulik ja kõigele, mis sul saab olema ja milliseks inimeseks sa saad, kui saavutad oma unistused. Nii saadad sa välja positiivset energiat ja varem, kui lootagi jõuad, hakkavad sinuga kõiksugu head asjad juhtuma!

5. Investeeri suhetesse

Viimane, kuid mitte vähemtähtis samm on hinnata inimesi oma elus. Investeeri aega ja energiat suhetesse oma perega, sõpradega ja kõigiga, kes on sulle tähtsad. Sest lõppude lõpuks on ükskõik kui suur unistus väärtusetu, kui sul pole seda kellegagi jagada.

11 comments

 1. Kõik on väga tore aga mul on küll vahepeal tunne, et unistamine teeb mind pigem kurvaks - tean, kuidas ma ehk kunagi jõuaks nii kaugele, et mingisugusedki eeldused ja võimalused selleks tekiks.. aga oma kodu oma ilmselgelt isegi vanaduspõlveks siiski ei saa :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pahad mõtted peast välja!
   Meie mõtetel on tohutu suur jõud ja kui sa sisestad endale (kasvõi alateadlikult), et oma kodu endale ei saa, siis hakkab elu nii minema, et sa seda ei saaks.
   Kontrolli oma mõtteid ja kujuta näiteks igal õhtul, kui voodisse magama lähed, end oma unistuste kodus. Siis kunagi varsti saadki seal elada. Vahet ju pole, kui kaua selleks aega läheb, kunagi jõuad kohale nagunii :)

   Delete
 2. nii mõnus motiveeriv postitus! =)

  ReplyDelete
 3. Oleks tahtnud kohe LIKE! nuppu vajutada selle postituse peale! :)
  Neid lihtsaid asju tuleb meelde tuletada aeg-ajalt. Sest nagu eestlastele omane kasutan ka mina rohkem väljendeid stiilis 'see ei olnudki nii halb' kuigi võiks öelda ju 'see oli päris hea!'.

  "This way you’ll send out positive energy and sooner you’ll realize, good things are happening to you!"

  ReplyDelete
  Replies
  1. Just! Mõtetel ja sõnadel tohutu jõud. Paraku aga enamik meist ütleb kõvasti välja kõik, mis ei meeldi ja millega pole rahul, selle asemel, et öelda ja mõelda kõigele sellele, mis on väga hästi.

   Hästi mõnus harjutus on igal õhtul võtta mõtetes päev kokku ja leida selles päevas 1 positiivne asi. Aitab näha elu ilu ka kõige kohutavamas päevas :)

   Delete
 4. On olemas üks raamat, mis aitab umbes samal viisil sinu unistused täide viia, selle raamatu nimi on The Magic, Rhoda Byrne kirjutatud. Seal pead sa lugema natuke iga päev ja tegema erinevaid ülesandeid. Väga motiveeriv raamat, soovitan! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jap, olen seda raamatut viimaste aastate jooksul mitu korda lugenud :) Mulle ka väga meeldib see, aitab mõtteid positiivsusele suunata.

   Delete
 5. Väga mõnus meeldetuletus :)

  ReplyDelete
 6. Ilus postitus! Aga inglise keele õpetajana ei saa jätta mainimata, et mitte "weather" (ilm), vaid "whether" (kas see või teine).

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah loomulikult ikka whether. Ma ei pannud ise seda tähelegi, autocorrect siin veits nalja teinud hehe. Aitäh sulle tähelepaneku eest ja vahetasin ümber :)

   Delete