Face care and the products I use is a very delicate subject for me since I've struggled with having a bad face skin for almost all my life. Actually, I haven't had a clear face skin since I was like 12 years old, my puberty started and I got my first pimples. Over the years I've tried all the different facial procedures, face care lines and hormones you can think of. Sadly, nothing really helped long term. The situation got a little better when I grew older but unfortunately it turned for the worse again when I got pregnant and especially after having a baby. When you have a lack of nutrients in your body or for example you eat something bad, it shows out very differently for each person. Some gain weight, others have allergies, I have pimple on my face.
Luckily now, after 13 years of never-ending puberty, I'm starting to feel more comfortable wih the situation of my face skin. I still have some acne scars on my cheeks but I can post a close-up photo of my face without having to retouch it as you can see below. It's a huge success for me, yay! :)
So how did I get my face skin OK? I gave up everything that has glutein and lactose in it and started to eat super healthy to make sure my body gets all the vitamins. As for the products, everything I use is natural and while there are many good face care lines out there, those are the ones that work the best for me, so I'm going to talk about them.
 • Baraca virgin coconut oil for eye make-up removal (I talked more about it here)
 • Green Nature purifying gel for removing make-up (wrote more about it here)
 • Australian Bodycare facial wash and facial cream. Those products work the best with my oily skin, I really love them (but Richard hates the tea tree oil's smell they leave to my skin, though...)
 • Madara clarifying toner. I used the Australian Bodycare's toner before but it made my skin a bit too dry so the Madara one suits me a lot better
 • Artistry polishing scrub and pore cleaning mask. I especially love the clay mask, but I often make my own scrub with coffee, honey and olive oil. I use the Artistry's scrub whenever I don't have enough time to make the scrub myself
 • No 7 skin cleansing brush. When I first heard of electric face cleaners I knew I have to have one, cause they make face cleaning so much more effective and really deeply clean your face which is super important with bad skin. So after going through almost all the beaty stores in London, I finally found one for myself in a department store on Oxford St. I can't imagine washing my face without a brush anymore, it gives me a beautiful radiant skin!
 • Salt soap. For whenever I have a little pimple I use the most natural spot stick that quickly dries the pimple.
Näohooldus ja -tooted on väga õrn teema minu jaoks, kuna ma olen praktiliselt terve oma elu võidelnud halva näonahaga. Tegelikult pole mul olnud klaari nahka ajast, kui ma olin 12-aastane, mul algas puberteet ja tulid esimesed punnikesed. Nende aastate jooksul olen ma läbi proovinud kõikvõimalikud näohoolduskuurid, hooldussarjad ja hormoonravid, kuid kahjuks mitte ükski neist ei aidanud mind pikas plaanis. Aja jooksul läks mu näonaha olukord paremaks, kuid kahjuks võttis asi pöörde halvema suunas tagasi siis, kui jäin rasedaks ning eriti halvaks läks pärast lapse sündi. Kui su organismis on mingeid aineid puudu või sööd halvasti, siis see näitab igal inimesel erinevalt välja. Mõni võtab juurde, mõni teine vaevleb allergiaga, minul lööb kõik välja näonahal.
Õnneks nüüd, pärast 13 aastat lõputut puberteeti, ma hakkan end oma näonaha suhtes tundma enesekindlamana. Mul on küll siiski põskedel mõned aknearmid, kuid ma saan postitada enda näost lähivõtte ilma, et ma peaksin seda retušeerima, nagu on näha allolevalt pildilt. See on minu jaoks tohutu edusamm ja ma olen nii õnnelik! :)
Kuidas ma siis sain oma näonaha korda? Ma loobusin kõigist toodetest, mis sisaldavad gluteeni ja laktoosi ning hakkasin sööma hästi tervislikult, et mu keha saaks kõik vajalikud vitamiinid kätte. Mis puutub näohooldustoodetesse, siis kasutan vaid looduslikke tooteid ning kuigi turul on palju head loodustoodete sarju, siis need siin sobivad mu nahaga kõige paremini, seega räägin lähemalt neist.
 • Baraka neitsi kookosõli silmameigi eemaldamiseks (rääkisin sellest lähemalt siin)
 • Green Nature puhastusgeel meigi eemalduseks (kirjutasin täpsemalt siin)
 • Australian Bodycare näopesu geel ja näokreem. Need tooted sobivad mu rasuse nagaga kõige paremini, sest vähendavad läikimist (kuid Richard vihkab seda teepuu õli lõhna, mis mu nahale külge jääb...)
 • Madara puhastustoonik. Kasutasin enne Australian Bodycare'i näovett, kuid see kuivatas liialt mu nahka ja leidsin siis Madara toote, mis sobib mu nahale ideaalselt
 • Artitry näokoorija ja poore puhastav mask. Mulle väga meeldib see savimask, aga koorijat teen ma tihtipeale ise kohvist, meest ja oliivõlist. Artistry koorijat kasutan vaid siis, kui mul on liiga kiire koduse koorija tegemiseks
 • No 7 näopuhastushari. Kui ma esimest korda elektroonilistest näopuhastajatest kuulsin, siis ma teadsin, et ma lihtsalt pean ühe endale ka saama. Nende abil on näopuhastus mitmeid kordi efektiivsem, sest hari puhastab naha sügavuti ära, mis on ülioluline halva näonaha puhul. Kuna Eestis neid ei müüdud, läksin harja ma otsima Londonisse ja peale umbes kõigi kosmeetikakaupluste läbikäimist leidsin ma lõpuks omale näopesu harja ühest Oxford street'i kaubamajast. Ma ei kujuta enam ette ka näo pesemist ilma harjata. See on nii mõnus ja jätab mu naha ilusti kiirgama!
 • Soolaseep. Kui mul tuleb mõni vastik punnike näole, siis panen kohe looduslikku vistrikurohtu,  soolaseepi, peale ja see kuivatab kiirelt punni ära. 

8 comments

 1. I will repeat myself, but your skin looks really great! So naturally radiant, clean and healthy :)

  ReplyDelete
 2. Kust seda soolaseepi võib leida :) ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ostsin Loitsukellerist, aga usun, et seda on paljudes looduspoodides saada.
   Seda kulub ülivähe, niiet piisab tõesti aastateks ja see on ka väga hea nt peale epileerimist - võtab kiirelt punetuse ära ;)

   Delete
 3. Väga meeldib mulle see postitus :) Ise ostsin just sarnase harjakese näole ja tõesti, ei anna võrreldagi lihtsalt kätega pesemisega! Aga tekkis küsimus, kuidas tulid selle peale, et oma toidukorvist gluteen ja laktoos välja jätta?

  ReplyDelete
  Replies
  1. See kõik käis suht katse-eksitusmeetodil. Laktoositalumatust ma aimasin, sest just peale rasvasemate piimatoodete söömist oli alati veidi kehv olla ja kõhus keeras. Gluteeni kohta mõtlesin lihtsalt proovida, kuna nisujahu üks suuremaid punnide tekitajaid ja selle talumatuse näeb juba paari nädalaga ära. Aga alguses oli oma toitumisharjumisi ikka väga raske muuta, sest põhimõtteliselt kõik, mis ma sõin sisaldas gluteeni ja laktoosi :D

   Delete
 4. Kas sinul tekkisid ka näole sellised "vee punnikesed", noh et midagi peale vee välja ei tulnud? Kui jaa, siis kuidas nende vastu võitlesid? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hmm ma ei tea täpselt, mida sa mõtled, niiet ma arvan, et mul pole neid olnud... Aga mõndadel olen näinud selliseid pisikesi valgeid rasupunne vms, ehk need siis ongi need. Ma kahjuks ei oska aidata nende vastu mingi soovitusega :(

   Delete