kookosõli kasulikkus kuidas kasutada hea juustele nahake küpsetamiseks meigi eemalduseks

If I had to go to a desert island and I could only bring one item with me, it would be coconut oil. Cause to be honest with you, I can't imagine my life without coconut oil. I use it for everything! And since it has such a huge part of my every-day doings I decided to talk to you a little bit about the benefits of coconut oil and share with you some tips of what I use it for.
Coconut oil is considered to be one of the best sources of clean fats. Coconut oil has a lot of health benefits, it reduces protein loss, moisturizes, helps ease digestion, heals damaged tissues and is rich in lauric acids.
When you shop for a coconut oil it is essential to read the labels! Cause if you want to get the benefits from the coconut oil you have to use the pure/organic/virgin oil, NOT refined. The cleaner the better! Once you've got the oil, start using it! And here's what I use coconut oil for:
 • Cooking
  I only use coconut oil for cooking, baking, frying etc. No olive oils, butter or anything else. Coconut oil is the best and cleanest source of fat for cooking and I love the taste it leaves to my food. Oh, and coconut helps to improve your digestion!
 • Eye make-up removing
  Coconut oil is the best eye and lip make-up remover! It easily removes mascara, even waterproof and fake lashes while moisturizing the skin so you won't get wrinkles.
 • Body cream
  I use coconut oil to moisturize my body after shower. It is super organic so the best you can put on your body and I love the smell on my body afterwards, too!
 • Hair mask
  Coconut is one of the best natural nutrient for hair. It helps in growth and gives a shine while reducing protein loss in hair. I use coconut oil as a hair mask. I put it on my hair and leave it for about 30 minutes, then I wash my hair as usual.
 • Oil pulling
  I don't know if you've heard of oil pulling, but it's really good for the hygiene of your mouth (you can read more about it here). I do oil pulling with coconut oil, cause it tastes good and is organic. I use 1 tsp of oil and pull it in my mouth for about 10 minutes.
So as you can see, with coconut oil I can take care of pretty much anything and I wouldn't be in any trouble in the desert island. Btw I always bring coconut oil with me when travelling - it saves a lot of space in the suitcase, cause I don't have to bring face- and bodycare products with me ;)


Kui ma peaksin minema üksikule saarele ja saaksin kaasa võtta ainult ühe asja, siis see oleks kookosõli. Sest ausalt öeldes ei kujuta ma oma elu ilma kookosõlita ette. Ma kasutan seda kõigeks! Kuna sellel õlil on tõesti nii suur roll mu elus, siis ma mõtlesin, et räägin ka teile natuke kookosõli eelistest ning sellest, kuidas ja milleks mina seda kasutan.
Kookosõli peetakse üheks parimaks puhtaks hea rasva allikaks. Sellest on palju kasu sinu tervisele, näiteks vähendab ta valgukadu, niisutab, aitab seedimist kiirendada, prandab kahjustunud kudet ja on rikas lauriinhappe allikas. Kui osta kookosõli, siis tuleb kindlasti lugeda purgil olevaid silte. Sest kui on eesmärk saada kätte kõik, mis on kookosõlis kasulik, siis tuleb jälgida tootekoostist, et õli oleks puhas/orgaaniline/neitsi ja kindlasti MITTE rafineeritud. Mida looduslikum, seda parem! Kui õige õli leitud ja ostetud, on aeg hakata seda kasutama. Siin on viisid, kuidas mina kasutan kookosõli:
 • Toiduvalmistamine
  Ma kasutan ainult kookosõli toidu valmistamisel, nii küpsetamisel, praadimisel jne. Ei mingit oliivõli, võid, margariini või muud säärast. Kookosõli on parim puhas rasvaine küpsetamiseks ja mulle meeldib see mõnus kookose maitse, mis toidule jääb. Ja muide, see on väga kasulik seedimisele!
 • Silmameigi eemaldamine
  Kookosõli on parim silma- ja huulemeigi eemaldaja! See eemaldab lihtsalt ripsmetuši, ka veekindla ning ka kunstripsmed ja niisutab mõnusalt nahka, et ei tekiks kortse.
 • Kehakreem
  Ma kasutan kookosõli, et niisutada oma nahka pärast duši all käiku. See on ülilooduslik, seega parim, mida oma nahale panna ja ma armastan ka seda kookoslõhna, mis mu kehale jääb!
 • Juuksemask
  Kookosõli on üks parimaid looduslikke toitaineid juustele. Ta aitab neid kiiremini kasvada ja annab ilusa läike ning vähendab proteiinikadu juustes. Ma panen kookosõli juusteotstesse ja jätan rätiku alla seisma umbes 30 minutiks, siis pesen juukseid nagu tavaliselt. 
 • Õliga loputamine
  Ma ei tea, kas te olete kuulnud õliga loputamisest, aga see on väga kasulik suuhügieenile (loe õliga loputamisest rohkem siit). Ma kasutan kookosõli õliga loputamiseks, sest see on orgaaniline ja maitseb hästi. Õliga loputan ma 1 tl õli umbes 10 minutit.
Nagu te näete, saab kookosõli praktiliselt kõigeks kasutada ja mul poleks mingit probleemi olla üksikul saarel. Muide, ma võtan alati reisile kaasa kookosõli! Tänu sellele on mul kohvris kohe palju rohkem ruumi, sest ma ei pea kaasa vedama keha- ja näohoolduspotsikuid ;)


kookos õli kasulikkus tervisele orgaaniline looduslik näo naha hooldus

12 comments

 1. kas sa oskad äkki ka soovitada, millised kookosõlid on head?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma kasutan põhiliselt kahte kookosõli, mida ostan Selver Gurmeest. Üks on http://gurmee.selver.eu/tooted/baraka-virgin-kookosoli-500ml/ seda kasutan meigi eemalduseks, juuksemaskideks ja üldse kehahoolduseks. Ja teine on veidi kallim ja klaaspurgis, mida kasutan söögitegemiseks. Mul hetkel see otsas ja ei mäleta nime, aga õhtul kui poes käin ja juurde ostan, siis saan selle nime ka sulle öelda :)

   Delete
  2. Söögitegemiseks kasutan Royal Greeni kookosõli http://royal-green.nl/en/coconut/coconut-oil

   Delete
  3. Tänan sind vastuse eest :) seda Royal Greeni olen isegi poes vaadanud, lähen aga piilun Selver Gurmeesse ka :)

   Delete
 2. Olen Sinuga täpselt samal arvamusel :) Mul isegi sarnane postitus olemas, mille suhteliselt ammu tegin: http://www.gretelink.com/2013/09/beauty-benefits-of-evco.html. Kookoslõhn on mu lemmik üleüldse!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa mulle eriti meeldib kookose lõhn toidutegemisel, ei jää sellist vastikut rasvahaisu :P

   Delete
 3. Hei! Kas seda õiget õli võib toidupoest leida või peaks kuhugi ökopoodi minema?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oleneb täiesti. Ökopoodidest saab kindlasti head, kuid võib ka kehvemaid olla. Kindlalt tuleb ikka silti ja tootekoostist lugeda. Ma ise ostan enamast Selver Gurmeest seal hea valik orgaanilisi õlisid :)

   Delete
 4. Hi! It sounds great! I didn't know there were so many possibilities! I love the smell but no idea where to buy a good coconut oil in Barcelona. I'll look for one. Thanks for the tips!
  Marta

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hey Marta!
   I'm sure you can find good organic coconut oil in some nature stores or even in larger supermarkets in Barcelona ;)

   Delete
 5. Kas kookosõliga küpsetades toit panni külge kinni ei jää? Tahtsin ka kookosõli kasutada toidu valmistamisel, kuid üks tuttav hoiatas, et rikkus omal panni sellega ära, kuna toit jäi kõik panni külge kinni.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul küll siiani pole kinni jäänud ja pann ka täitsa korras veel :) Kookosõli sulab ju sama vedelaks kui oliivõli on ja kui see ilusti üle panni laiali ajada, siis ei tohiks miski kinni hakata.

   Delete